Salesmot: Dinamik firmalar için motivasyon temelli satış yönetimi yazılımı [İndirim kodu]

Salesmot: Dinamik firmalar için motivasyon temelli satış yönetimi yazılımı [İndirim kodu]

1 Haziran itibarıyla yerli SaaS girişimleri arasına katılan Salesmot, tatsız satış yönetimi yazılımlarından sıkılan yenilikçi ve dinamik firmalar için motive edici çözüm sunuyor.

Orhan Küçükerman, Ertuğrul Öztürk ve Serkan Erdoğmuş tarafından geliştirilen Salesmot, firmaların satış yönetimini takip etmesini sağlarken satış temsilcilerinin performansını görselleştiren bir SaaS girişimi. Satış ekiplerinin motivasyonunu arttırmayı ve satış hedeflerine daha kolay ulaşılmasını sağlamayı hedefleyen Salesmot, oyunlaştırmanın gücünü kullanarak sıkıcı ve karmaşık süreçleri kolay ve eğlenceli hale getiriyor.

Orta ve büyük ölçekli firmalar için bulut tabanlı hazırlanan Salesmot'ta süreç şöyle işliyor: Firma yöneticisi hedef, zaman ya da zaman & hedef olarak bir yarışma oluşturduktan sonra yarışma ödülünü ve yarışmaya katılacak olan personelleri belirliyor. Personellere bir bildirim e-postası gidiyor ve ardından rekabet başlıyor.

Eğlenceli rekabeti televizyona yansıtın

Salesmot’un en önemli özelliklerinden biri olan Salesmot TV, televizyon ekranına çeşitli hazır konseptlerde (araba yarışı, gökdelenler v.b.) yarışmalar yansıtılmasına imkan sağlıyor. Böylelikle tüm şirketin satış sürecine interaktif olarak dahil olmasını da sağlıyor.

Yazılım içerisinde bulunan düello modu ile çalışanlar kendileri arasında yarışma başlatabiliyor ve bu düelloyu da televizyon ekranına yansıtarak rekabete tutuşabiliyor. Yarışmalarda kazanılan başarılar da çalışanlara puan veya hediye olarak dönüyor.

Satış yönetimi - motivasyon ilişkisi

Salesmot kurucularından Serkan Erdoğmuş, "Günümüzde satıcıların yalnızca %7'si işlerine gerçekten bağlı ve adanmış hissediyorlar. Satıcıların %53'ü yalnızca satış kotası hedefini motive edici bulmuyor. Satıcıların %85'i şirketlerinin ve yöneticilerinin başardıklarını görmediklerini ve yeterince ödüllendirilmediğini düşünüyor." diyor ve Salesmot'un bu sorunlara çare olduğunu iddia ediyor. Salesmot'un şu anda 10 aktif müşterisi olduğunu da ekliyor.

Salesmot’ta şu an için satış, telefon, toplantı ve teklif olarak dört adet senaryo bulunuyor. Ayrıca TL, Euro, GBP, Dolar kuru desteği, yarışma hakem özelliği, detaylı raporlama, ödül sistemi ve akıllı bildirim altyapısı gibi özellikler mevcut. Yazılım üzerinde takımlar, mağazalar, bayiler ve bölgeler oluşturulabiliyor ve personeller bu oluşumların içerisine dahil edilebiliyor.

Eğer şu anda bir satış yazılımı kullanıyor veya yeni bir yazılım arıyorsanız Salesmot'u 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilir, kullanmaya devam etmek isterseniz size özel WEBRAZZI2KH4 koduyla yüzde 10 indirimden faydalanabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.