Salesmot: Dinamik firmalar için motivasyon temelli satış yönetimi yazılımı [İndirim kodu]
Girişim

Salesmot: Dinamik firmalar için motivasyon temelli satış yönetimi yazılımı [İndirim kodu]

1 Haziran itibarıyla yerli SaaS girişimleri arasına katılan Salesmot, tatsız satış yönetimi yazılımlarından sıkılan yenilikçi ve dinamik firmalar için motive edici çözüm sunuyor.

Orhan Küçükerman, Ertuğrul Öztürk ve Serkan Erdoğmuş tarafından geliştirilen Salesmot, firmaların satış yönetimini takip etmesini sağlarken satış temsilcilerinin performansını görselleştiren bir SaaS girişimi. Satış ekiplerinin motivasyonunu arttırmayı ve satış hedeflerine daha kolay ulaşılmasını sağlamayı hedefleyen Salesmot, oyunlaştırmanın gücünü kullanarak sıkıcı ve karmaşık süreçleri kolay ve eğlenceli hale getiriyor.

Orta ve büyük ölçekli firmalar için bulut tabanlı hazırlanan Salesmot'ta süreç şöyle işliyor: Firma yöneticisi hedef, zaman ya da zaman & hedef olarak bir yarışma oluşturduktan sonra yarışma ödülünü ve yarışmaya katılacak olan personelleri belirliyor. Personellere bir bildirim e-postası gidiyor ve ardından rekabet başlıyor.

Eğlenceli rekabeti televizyona yansıtın

Salesmot’un en önemli özelliklerinden biri olan Salesmot TV, televizyon ekranına çeşitli hazır konseptlerde (araba yarışı, gökdelenler v.b.) yarışmalar yansıtılmasına imkan sağlıyor. Böylelikle tüm şirketin satış sürecine interaktif olarak dahil olmasını da sağlıyor.

Yazılım içerisinde bulunan düello modu ile çalışanlar kendileri arasında yarışma başlatabiliyor ve bu düelloyu da televizyon ekranına yansıtarak rekabete tutuşabiliyor. Yarışmalarda kazanılan başarılar da çalışanlara puan veya hediye olarak dönüyor.

Satış yönetimi - motivasyon ilişkisi

Salesmot kurucularından Serkan Erdoğmuş, "Günümüzde satıcıların yalnızca %7'si işlerine gerçekten bağlı ve adanmış hissediyorlar. Satıcıların %53'ü yalnızca satış kotası hedefini motive edici bulmuyor. Satıcıların %85'i şirketlerinin ve yöneticilerinin başardıklarını görmediklerini ve yeterince ödüllendirilmediğini düşünüyor." diyor ve Salesmot'un bu sorunlara çare olduğunu iddia ediyor. Salesmot'un şu anda 10 aktif müşterisi olduğunu da ekliyor.

Salesmot’ta şu an için satış, telefon, toplantı ve teklif olarak dört adet senaryo bulunuyor. Ayrıca TL, Euro, GBP, Dolar kuru desteği, yarışma hakem özelliği, detaylı raporlama, ödül sistemi ve akıllı bildirim altyapısı gibi özellikler mevcut. Yazılım üzerinde takımlar, mağazalar, bayiler ve bölgeler oluşturulabiliyor ve personeller bu oluşumların içerisine dahil edilebiliyor.

Eğer şu anda bir satış yazılımı kullanıyor veya yeni bir yazılım arıyorsanız Salesmot'u 14 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilir, kullanmaya devam etmek isterseniz size özel WEBRAZZI2KH4 koduyla yüzde 10 indirimden faydalanabilirsiniz.

Yorumlar (4)
 1. Çalışanlarımızı nasıl daha fazla köleleştirebiliriz yolunda atılmış güzel bir adım. Ahmet sol kulvardan hızlı bir çıkış yaptı, son düzlüğe girilirken aslı bir boy kadar önde... Fikir vermesi açısından daha sonraki versiyonlarda ekleyebilirler.

  1. Merhaba Faruk bey,

   Satış sektörü ve çalışanları üzerinde yapmış olduğumuz araştırmalar motivasyon eksikliğinin çalışanları başarısızlığa sevk ettiğini göstermektedir. Sıkıcı satış süreçlerini oyunlaştırmanın pozitif etkisiyle birleştirerek çalışanlara daha eğlenceli bir çalışma alanı sağlamayı hedefledik. Salesmot'u kullanan firmalardan aldığımız kısa süreli geri dönüşler Salesmot ile satış takiplerini daha kolay yaptıkları, satışlarının arttığı ve şirketin diğer departmanlarının da (pazarlama, muhasebe vs) satış sürecine seyirci taraf olarak dahil olduğunu göstermektedir. Mutlu ve motiveli çalışanlar oldukça şirketlerin cirolarının artması da oldukça doğal bir durumdur.

   Saygılarımla,

 2. Öncelikle başarılar dilerim. Fakat SaaS üzerine çalışan, yani ciddi bir yazılım geliştirip bunu satan bir yazılım firmasının müşterilerine sunduğu yönetim panelini tamamen hazır tema kullanması şaşırtıcı. Aylık kullanıcı başına ciddi ücretler ödenerek aldığım bir hizmetin "işin kolayına kaçılarak" tamamen hazır tema kullanılması, projenin ciddiyeti açısından

  bu durumu bilen kullanıcılarda soru işareti oluşturacaktır.

  1. Tolga bey merhaba,

   Projeyi hızlı bir şekilde yayına almak için panel tarafında premium bir tasarım kullanmayı ve modifiye etmeyi tercih ettik. Profesyonel kişiler tarafından hazırlanan bir UI işimizi oldukça kolaylaştırdı zaman kullanımı ve maliyetlerimizi azalttı. Bu tarz kapsamlı bir girişim ortaya çıkaracak olan firmalara tavsiyemiz ellerindeki kaynakları iyi değerlendirerek ana faydaya odaklanmaları ve detayda vakit kaybetmemeleri. Bu yüzden tercihimizi bu şekilde kullandık.

   Saygılar,

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri