Henrik Fisker'ın lüks elektrikli otomobili EMotion'ın ilk görüntüleri ortaya çıktı
Teknoloji

Henrik Fisker'ın lüks elektrikli otomobili EMotion'ın ilk görüntüleri ortaya çıktı

Geçtiğimiz Nisan'da otomobil dünyasının efsanelerinden ünlü tasarımcı Henrik Fisker'ın yeni elektrikli otomobilini Ağustos ayında tanıtacağını sizlere aktarmıştıkEMotion markalı Fisker co. firmasının lüks elektrikli otomobilinin görselleri ve fiyat bilgisi paylaşıldı.

130 bin dolarlık fiyat etiketi

260 km/saate kadar hızlandığı ve 643 km'den fazla menzile sahip olduğu söylenen Fisker EMotion, 13o bin dolar fiyat etiketi ile satılacak. Pazara 35 bin dolarlık Tesla Model 3 ile benzer bir segmentten gireceği düşünülen EMotion, tahminlerin epey üstünde bir fiyat etiketiyle satışa sunuluyor.

Alüminyum ve karbon fiberden üretilen EMotion, sportif tasarımı ve keskin hatları ile dikkatleri çekiyor. 30 Haziran tarihinde ön siparişe açılacak olan EMotion Fisker'ın açıklamalarına göre Lidar ve otonom sürüş tekniklerine de sahip olacak. Son olarak EMotion modelinin 2019 yılından önce yollarda olmayacağını da ekleyelim.

Yakın zamana kadar lüks elektrikli otomobil pazarında tekel konumunda olan Tesla'nın son dönemde rakip olarak karşısına çıkan Faraday Future ve EMotion'dan nasıl etkileneceğini birlikte göreceğiz.

Yorumlar (1)
  1. Tesla model 3 le aynı segmente hitap etmediğini anlamaları sanırım vakit alacak bu heriflerin.

    Fisker ile tesla 2010 dan davalık musk bizden bilgi aşırdı diyor çünkü henry fisker tesla da tasarımcıydı ayrılıp kendi firmasını kurdu 800 mil yatırım aldı ve 15bin araç satıp bir sene için battı. O zaman da fiyat ve teknik hatalarla tutunamamıştı şimdi de model 3 rakibi diye 135bin $ araç çıkartan kafada.Parasını yiyecek VC bulmuşlar demek ki...