Adobe'dan yeni PDF uygulaması: Adobe Scan

Fiziksel dokümanları PDF dosyalarına dönüştürmek için tasarlana Adobe Scan, bugün itibariyle ücretsiz olarak sunuldu. Hem iOS hem de Android platformları için kullanıma sunulan Adobe Scan, sade tasarımı ve kolay kullanımı ile dikkatleri çekiyor.

Akıllı telefonunuzun kamerası ile fiziksel dokümanların fotoğrafını çektikten sonra PDF formatında dijital kopyalara dönüştüren Adobe Scan, Adobe'un Document Cloud servisi ile entegre bir şekilde çalışıyor. Adobe Document Cloud servisi sayesinde hazırlanan PDF dokümanlara tablet, bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden ulaşmak mümkün.

Document Cloud ve Acrobat ile entegre bir şekilde çalışıyor

Tabii ki Adobe Scan uygulamasının rakipsiz olmadığını da ekleyelim. Microsoft'un Office Lens ve Google'ın Drive uygulamalarında da benzer bir doküman tarama sistemi bulunuyor. Rakiplerinden farklı olarak PDF dokümanlarını düzenleme imkanı da sunan Adobe Scan, bu imkanı Adobe Acrobat üzerinden kullanıcılarına sunuyor.

Maalesef düzenleme özelliğinin ücretli olduğunu da ekleyelim. Düzenleme gibi ekstra özelliklerin kullanılması için aylık 15 dolarlık bir ücret belirlenmiş. Özellikle halihazırda Adobe Document Cloud ve Acrobat kullanıcıları için başarılı bir çözüm olacak olan Adobe Scan, PDF dosyalarını kırpma ve döndürme gibi özelliklere de sahip. Dilerseniz Adobe Scan uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.