Instagram'dan fotoğrafların geçici olarak kaldırmasına olanak tanıyan özellik: Arşiv

Instagram'dan fotoğrafların geçici olarak kaldırmasına olanak tanıyan özellik: Arşiv

Sosyal medyanın en sevilen uygulamalarından olan Instagram, paylaşımlarını sildikten sonra pişman olan kullanıcıların imdadına yetişiyor. Bugün kullanıma sunulan yeni arşiv özelliği sayesinde, Instagram kullanıcıları profillerinde görünmesini istemedikleri fotoğrafları silmek yerine arşiv bölümüne kaldırabilecek.

Arşiv bölümüne kaldırılan fotoğraflar istenilen süre boyunca uygulamanın profil kısmının sağ üst köşesinde bulunan arşiv sekmesinde saklanabiliyor. Basit bir çalışma mantığına sahip olan yeni arşiv özelliği, fotoğrafların sağ üst köşesinde bulunan seçenekler kısmındaki arşivle tuşu sayesinde kullanılabiliyor. Arşivlenen fotoğrafların oldukça kolay bir şekilde tekrar profil kısmına eklenebildiğini de ekleyelim.

Kısaca anlatmak gerekirse, profilinizden belli bir süre boyunca kaldırmak istediğiniz bir fotoğraf olduğunu düşünün. Yeni arşiv özelliğini kullanarak istediğiniz süre boyunca fotoğrafı profilinizden kaldırabilir ve istediğiniz zaman tekrar profil kısmına ekleyebilirsiniz. Arşivlendikten sonra tekrar profilinize dönen fotoğrafların ilk paylaşıldıkları tarihte paylaşılmış olarak görüneceklerini de ekleyelim.

Arşiv özelliği kullanıcıların imdadına yetişiyor

Tabii ki fotoğrafı silip sonrasında tekrar aynı paylaşımı yapmak da mümkün fakat bu durumda fotoğrafınıza gelen beğeni ve yorumlar kaybolacaktır. Uzun zaman sonra Snapchat'ten kopyalanmayan bir özellikle karşımıza çıkan Instagram, yeni arşiv özelliği sayesinde pek çok kullanıcısının derdine çözüm olacak gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.