TheFork, Türkiye'deki operasyonlarını durdurma kararı aldı

TheFork, Türkiye'deki operasyonlarını durdurma kararı aldı

TripAdvisor tarafından 2014 yılında 140 milyon dolara satın alınan online rezervasyon girişimi TheFork, Türkiye'deki operasyonlarını durdurma kararı aldı. Konuyla ilgili daha önce aldığımız duyumlar, TheFork'un kullanıcılara ilettiği elektronik posta ile kesinlik kazanmış oldu.

2015 yılında Türkiye pazarına açılan TheFork'un ülkemizdeki macerası da kısa sürmüş oldu. TheFork kesin bir tarih vermemekle birlikte kullanıcılarına ilettiği elektronik postada, bu kararın zor olduğunu ve Türkçe site ve mobil uygulamasının faaliyetlerini pek yakında durdurulacağını duyurdu.

TheFork, Türkiye'deki operasyonu kapsamında Antalya, İzmir, Nevşehir, Muğla, Bursa, Ankara, Bodrum, Bolu, Çanakkale, Çeşme ve Marmaris'te faaliyet gösteriyordu.

Dünya genelinde de toplamda 11 ülkede hizmet veren TheFork, Türkiye'nin listeden çıkmasıyla birlikte 10 ülkede faaliyetlerine devam edecek. TheFork'un merkezi Fransa'da olmak üzere, İtalya, İsviçre, İsveç, Belçika, Danimarka, İspanya, Portekiz, Hollanda ve Brezilya'da da operasyonları mevcut.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.