Kodlama ve elektronik eğitim kiti Bulutboard, Arıkovanı'nda destek bekliyor

Kodlama ve elektronik eğitim kiti Bulutboard, Arıkovanı'nda destek bekliyor

Türkiye'de kod okur yazarlığının artışına hız kazandırmak isteyen Bulutboard, yerli kitlesel fonlama platformu Arıkovanı'nda destek bekliyor.

Bulutboard, Türkiye'de yerli eğitim kitleri tasarlayan ve bu alanlarda eğitimler veren Mekatroniklab tarafından hayata geçirilmek istenen bir proje. Bulutboard'un üzerinde ışık, sıcaklık, mikrofon, mesafe, grafik ekran, bluetooth gibi özellikle çocukların dikkatini çekecek birçok uygulama modülü barındırıyor ve çocuklar etkileşimli bu modülleri kullanarak farklı uygulamalara hayat verilebiliyor.

Mekatroniklab'ın kurucusu Hakan Bozkurt, 3 yıldır devam eden eğitim kiti tasarlama yetkinliklerini Bulutboard ile geniş kitlelere yaymak istediklerini söylüyor. Çocukların elektronik bilgi alt yapısına ihtiyaç duymadan kolaylıkla kodlama yapabileceklerini paylaşıyor.

15,5cm x 11,5cm ölçülerindeki Bulutboard, ARDUINO UNO arayüzü kullanılarak tasarlanmış ve geliştirilen uygulamalar ARDUINO görsel programlama yazılımlarıyla desteklenebiliyor. BulutBoard üzerinde kodlama yapabilmek için Windows, Mac OS ve LINUX işletim sistemli bilgisayarlara sahip olmanız yeterli oluyor.

Bulutboard'a sahip olmak için Arıkovanı'nda 99 TL destek vermeniz yeterli. Hemen belirtelim ilk ürünlerin Temmuz ayında sevkedilmesi planlanıyor. Yani Bulutboard fon hedefine ulaşırsa çocuğunuza güzel bir karne hediyesi verebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.