Google, Amazon ve eBay, Apple Watch desteğini sonlandırıyor

Google, Amazon ve eBay, Apple Watch desteğini sonlandırıyor

Akıllı saat pazarının en başarılı ürünlerinden biri olan Apple Watch, internet devlerinin desteğini kaybediyor. Apple Insider’ın haberine göre Google, Amazon ve eBay, Apple Watch uygulamalarına destek vermeyi bıraktı. Nisan 2015 tarihinden bu yana Apple'ın akıllı saatini destekleyen Google, Amazon ve eBay, yaklaşık iki yıllık sürecin sonunda kullanıcılara herhangi bir açıklama yapmadan Apple Watch desteklerini sonlandırdı.

İlk olarak Google Haritalar uygulamasının bir kaç hafta önce Apple Watch desteğini kesmesiyle başlayan süreç, Amazon ve eBay ile devam etti. Google Haritalar, Amazon ve eBay’in iOS uygulama sayfalarında bulunan “iPhone için Apple Watch uygulaması sunar” ibaresinin kaldırıldığını da ekleyelim.

Amazon ve eBay tarafından gelen resmi bir açıklama yok. İki şirket için de dikkat çekici bir diğer not, Nisan ayında yayınladıkları iOS uygulama güncellemesinde Apple Watch desteğinin olmamasıydı. Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Google sözcüsü, Haritalar uygulamasının gelecekte tekrar Apple Watch desteğine kavuşacağını söylüyor fakat kesin bir tarih vermekten kaçınıyor. Söz konusu şirketlerin Apple Watch uygulamalarının kullanılma durumlarıyla ilgili sağlıklı bir istatistik yok. Apple'ın akıllı saatini piyasaya sunması bu uygulamaların yayınlanması için başlangıçta yeterli bir nedendi ancak görünen o ki bu, bugün için artık geçerli bir önerme değil.

Görsel Kaynak: Depositphotos

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.