Snapchat'te bugüne kadar Türkiye'den en çok snap alan hikaye Referandum oldu

Snapchat'te bugüne kadar Türkiye'den en çok snap alan hikaye Referandum oldu

Türkiye'nin Anayasa Referandum'unu oyladığı 16 Nisan Pazar günü, Snapchat için de ilklerin yaşandığı bir gün olarak kayıtlara geçti. Snapchat'in New York ve Los Angeles'taki haber ve keşif ekibi tarafından baştan sonra Türkçe bir hikaye oluşturuldu.

İlk kez Türkiye'ye özel bu tür bir içeriğin oluşturulduğu Snapchat'in bizimle paylaştığı verilere göre, platformun Türkiye'den bugüne kadar en çok snap alan hikaye de Referandum oldu. En çok snap paylaşan şehirlerse İstanbul, Ankara ve İzmir şeklindeydi.

Bugüne kadar "Study Abroad" yani yurt dışında eğitim gibi küresel temalarda Türk kullanıcıları da hedefleyen Snapchat, doğrudan Türk kullanıcılarına odaklı ilk hikayesiyle önemli bir başarı elde etti. Son dönemde yaptığı yeniliklerle Snapchat'in doğrudan rakibi haline gelen Instagram hatta Facebook'un en önemli avantajı, yaptığı yenilikleri hızla küreselleştirebilme becerisi. Türkiye sosyal ağlar açısından dünyanın en kalabalık kullanıcı kitlesine sahip ülkelerinden biri ve Snapchat'in ilgisini hak ediyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.