Akıllı kart girişimi Plastc operasyonlarını durdurdu

Akıllı kart girişimi Plastc operasyonlarını durdurdu

Tüm plastik kredi kartı ve banka kartlarını tek bir kart çatısı altında toplamayı hedefleyen girişim Plastc, tüm destekçilerine ve kullanıcılarına yaptığı duyuruyla operasyonlarını durdurduğunu resmi olarak açıkladı.

Plastc yaptığı açıklamada 3 yıl önce çıktıkları yolda getirdikleri yenilik, yaptıkları yenilikçi adımların ardından kendilerini fonlayacak miktarda parayı bulamadıklarını ve nefeslerinin tükendiğini belirtti.

20 Nisan 2017 tarihi itibariyle operasyonlarını durduran girişim, iflas dosyasını hazırlamak için başvuruya hazırlandığı öğrenildi. Tüm çalışanlarını serbest bırakan girişim, müşteri hizmetlerini ve sosyal medya kanallarını da kapattı.

Plastc'de umutlar neden tükendi?

Plastc'in kapanmasının ardında yatan sebep ise girişimin bir türlü yatırım alamaması. Aslında 28 Şubat 2017 tarihinde 3.5 milyon dolarlık bir Seri A yatırımı almayı bekleyen şirket, yatırımcıların kararını değiştirmesiyle birlikte bu yatırımı alamamış. Önce yatırımı erteleyen şirket, birkaç hafta içerisinde yatırım yapmayacağını açıklamış. Bunun ardından tekrar harekete geçen Plastc, bu sefer de 6.75 milyon dolarlık bir yatırım teklifi almış. Bu yatırımı da geçtiğimiz hafta almayı bekleyen Plastc, yine bir son dakika golü yemiş. Paylaşılan bilgiye göre son anda iptal olan bu yatırım Plastc'de umutları tüketen son gelişme olmuş.

Plastc, tüm plastik kredi kartı ve banka kartı ürünlerinizi tek bir kart altında taşıyabileceğiniz bir ürün geliştirmeyi hedefliyordu. Kısa bir süre önce rakibi Coin de kepenkleri indirmişti. Şimdi hiçbir ön siparişini teslim edemeyecek olan Plastc, 9 milyon dolarlık ön sipariş toplamayı başarmıştı. Son durum gösteriyor ki, kitle fonlama aracılığıyla Plastc'e destek veren kullanıcılara herhangi bir geri ödeme yapılmayacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.