Microsoft, Wunderlist alternatifi To-Do’yu tanıttı
Mobil

Microsoft, Wunderlist alternatifi To-Do’yu tanıttı

2015 yılında Microsoft tarafından satın alınan ve iş dünyasın uzun süredir kullandığı proje takibi/not tutma uygulaması olan Wunderlist, yolun sonuna geldi. Bir süre içerisinde Wunderlist uygulamasının sonlandırılacağını belirten Microsoft, yeni uygulaması olan Microsoft To-Do'yu tanıttı.

Wunderlist ekibi tarafından geliştirilen Microsoft To-Do, daha sade ve kullanışlı bir tasarımlar karşımıza çıkıyor. Wunderlist uygulamasının sevilen özelliklerini de bünyesine katan Microsoft To-Do, Web, Android, iOS ve Windows için ücretsiz olarak kullanıma sunuldu. Microsoft To-Do'nun ilerleyen dönemler Mac, iPad ve Android tabletler için destek vereceğini de ekleyelim.

Hem iş hem de günlük yaşantınızı düzenlemek için geliştirilen Microsoft To-Do, proje takibi, not tutma ve hatırlatıcı görevleri görüyor. Yapılan açıklamaya göre Microsoft To-Do uygulaması kullanıcılar tarafından benimsendiğinde Wunderlist'in Microsoft tarafından sonlandıracağını da ekleyelim. Dilerseniz Microsoft To-Do uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan, Windows için ise buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Koca Microsoft'un uğraştığı işe bak

  2. Bir umut yükleyip kullandım test ettim. Wunderlist listelerimi içine import ettim. Daha iyi birşey görmeyi bekliyordum. Lakin baya bir eksikleri var. Wunderlist gibi takım çalışmalarına uygun değil. Ayrıca sadece not alınıyor. Not içinde alt to do list yok ek eklenemiyor. Gün içinde sadece birkez hatırlatma eklenebiliyor. Gün içinde birden fazla hatırlatma eklenebilmeli Ayrıca yazdığımız görevi bir tarihten başka bir tarihe kopyalayıp yapıştıra bilmeliyiz To-do kullanıcıları ile görev paylaşımıve senkronizasyonuda yok. Ayrıca Wunderlist'in en önemli özelliği widget olarak android'e eklendiğinde hazırladığın klasörleri liste şeklinde sıralayabiliyordun. Bunda sadece "Günüm" var onu gösteriyor. Senkronizasyon tam hazır değil. Mutlaka feedbacklere uygun düzenlenecek, geliştirilecektir. Aksi halde any-do, to-do-ist ve wunderlistin çok uzağında. Bu kadar alternatif varken geçmez millet.