Audi'den elektrikli otomobil konsepti: E-Tron Sportback
Genel

Audi'den elektrikli otomobil konsepti: E-Tron Sportback

Otomotiv sektörünün önde gelen firmalarından olan Audi, yeni elektrikli otomobil konsepti olan E-Tron Sportback modelini tanıttı. Elektrikli otomobil pazarının en büyük oyuncusu olan ve yakın zamanda Amerika'nın en büyük otomobil üreticisi konumuna yükselen Tesla'nın Model X'ine rakip olarak geliştirilen E-Tron Sportback, tasarımıyla ön plana çıkıyor.

Adından da anlaşılabileceği üzere spor bir tasarıma sahip olan E-Tron Sportback, 4.5 saniye içerisinde 100 km hıza ulaşabiliyor. Elektrikli otomobillerin en büyük sorunu olan menzil konusunda da oldukça başarılı olan E-Tron Sportback, yüksek kapasiteli bataryası sayesinde 482 km menzile sahip.

Üretimine 2019 yılında başlanması beklenen Audi E-Tron Sportback, 2020 yılında 2 farklı elektrikli Audi modeliyle birlikte otomotiv pazarına sunulacak. Daha önce tamamen elektrikli E-Tron Quattro konseptini de tanıtan Audi, bu modeli ise 2018 yılında satışa sunacak.

Sportif bir SUV olarak karşımıza çıkan E-Tron Sportback, Matrix LED, lazer aydınlatma ve dokunmatik ekran destekli kontrol paneli gibi özellikler sunacak. E-Tron Sportback modeliyle ilgili net bir çıkış tarihi veya bir fiyat bilgisinin paylaşılmadığını da ekleyelim.

Yorumlar (0)
  1. Henüz yorum yazılmamış. İlk yorumu yazmak ister misiniz?
    Yorum Yazmak için Giriş Yap