Hürriyet, internet girişimleri için yatırım şirketi kuruyor

Hürriyet, internet girişimleri için yatırım şirketi kuruyor

Dün gerçekleşen The Pitcher 2017 etkinliğinde sahne alan Hürriyet CEO'su Çağlar Göğüş, Hürriyet Grubu olarak internet girişimlerine yatırım yapmak için bir VC (Venture Capital) kuracaklarını açıkladı.

Henüz resmi detayları paylaşılmayan ve adının Hürriyet Ventures olacağı tahmin edilen oluşumla birlikte Hürriyet, fikir aşamasını geçmiş, MVP'si hazır ve büyümeye başlayan girişimleri hedefliyor.

Bünyesinde Hürriyet Emlak ve Yenibiris.com gibi çok sayıda markayı barındıran Hürriyet, tahmin edebileceğiniz gibi içerik, adtech yani dijital reklam teknolojileri, yayıncılık, seri ilan ve pazar yeri girişimlerine ağırlı verecekmiş.

Bu arada Hürriyet'te yer alan haberden alıntı yapmak gerekirse Göğüş şunları söylüyor: "Girişimcilere ürünlerini çok yüksek trafikli sitelerimizde test etme imkanı sunarak, global büyüme konusunda hızlandırıcı etki edebileceğimizi düşünüyoruz. Yatırım yapmak istediğimiz girişimlerin Hürriyet'in mevcut iş modeline destek olmasını istiyoruz."

Hürriyet CTO'su Umut Gökbayrak'ın Twitter hesabında paylaştığı etkinlik fotoğrafı

Hürriyet Ventures, Doğan Holding'in Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ'den sonraki internet girişimleri için başlattığı ikinci inisiyatif olarak dikkat çekici bir hamle. Özellikle dijital yayıncılık, adtech ve seri ilan gibi grupla ilgili girişimcilerin Hürriyet Ventures'ı takip etmelerini öneriyoruz.

Yapılan açıklamaya göre Hürriyet'in yatırım şirketi kısa bir süre içinde faaliyete başlayacakmış. Corporate Venture Capital (CVC) denilen, kurumsal şirketlerin yatırımcılığa adım atmasının bir örneği olan Hürriyet Ventures ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.