Samsung, 2017'nin ilk çeyreğinde 8.7 milyar dolar kâr bekliyor

Samsung, 2017'nin ilk çeyreğinde 8.7 milyar dolar kâr bekliyor

Kısa zaman önce yeni amiral gemisi olan Galaxy S8 modelini tanıtan Samsung, 2017'nin ilk çeyreğindeki gelir ve kâr beklentilerini açıkladı. Geçtiğimiz yıl yaşadığı Note 7 skandalını aşmış gibi görünen Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinin de rüzgarı sayesinde oldukça başarılı bir çeyrek geçirdiğini iletti.

Yapılan tahminlere göre Güney Kore'li teknoloji devi yılın ilk çeyreğinde, 8.7 milyar dolar kâr ve 44 milyar dolar gelir elde etmeyi bekliyor. Bir önceki yılın aynı dönemiyle kıyaslandığında kâr oranlarını ciddi bir şekilde arttırmayı başaran Samsung, 2016'nın ilk çeyreğinde 5.88 milyar dolar kâr elde etmişti. 2016'nın 4. çeyreğine oranla da kârını arttırmayı başaran Samsung, skandalların ardından yükselişine devam ediyor.

2013 yılının 3. çeyreğinde 9.56 milyar dolar kâr açıklayan Samsung, yaklaşık 3.5 yıl sonra tekrar bu rakamlara yaklaşmış oldu. Bir önceki nesil amiral gemisi olan Galaxy S7 modellerinin geçtiğimiz yılın ilk çeyreğinde tanıtıldığını da hatırlatalım.

Bu yıl ise farklı bir politika yürüten Samsung, Galaxy S8 tanıtımını Mart ayının sonunda gerçekleştirdi. Galaxy S8 satışlarının 2017'nin ikinci çeyreğinin finansal sonuçlarına yansıyacağı düşünüldüğünde Samsung'un kârını arttırmaya devam edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.