Yenilenmiş Note 7 modelleri satışa çıkıyor
Teknoloji

Yenilenmiş Note 7 modelleri satışa çıkıyor

Teknoloji dünyasının en büyük hayal kırıklıklarından biri olan Samsung Galaxy Note 7, yenilenerek geri dönüyor. Geçtiğimiz Şubat ayında ‘elden geçirilmiş’ Note 7 modellerinin tekrar satılabileceğini sizlere aktarmıştık, bu dedikoduyu yaklaşık bir ay sonra doğrulayan Samsung, yenilenmiş Note 7 modellerinin satışa sunulacağını açıkladı.

İlginç olan ise bu kararın maddi nedenlerden çok çevreci nedenler sayesinde alınmış olması. İlk etapta Note 7 modelini bir daha piyasaya sürmeyeceğini açıklayan Samsung, Greenpeace ve diğer çevreci kuruluşların baskısı sonucunda bu kararından vazgeçti. Toplanan Note 7 modellerinin doğaya zarar vermemesi için alınan karar sonucunda, 3 adımlı bir plan oluşturuldu.

Planın en önemli kısmı ise kullanılabilir durumda olan Note 7 modellerinin sorunlu kısımları yenilenerek tekrar satışa çıkacak olması. Yenileme işleminde orijinalinden daha küçük ve gerekli testlerden geçmiş bir batarya kullanılmasının beklendiğini de ekleyelim. İkinci kısım ise yenilenemeyecek kadar kötü durumda olan Note 7'lerdeki kullanılabilir olan parçaların ayrıştırılarak başka cihazlarda kullanılması.

Planın son kısmı ise metal bileşenlerin 3. parti firmalar arayıcılığıyla çevre dostu yöntemlerle geri dönüştürülmesi. Çevrecileri oldukça sevindiren Samsung, aldığı bu kararlar sonrasında tekrar Note 7 modellerinden gelir elde edebilir. Buradaki asıl soru işareti ise yenilenerek satılacak olan Note 7 modellerinin talep görüp görmeyeceği. Samsung Galaxy Note 7 her ne kadar başarılı bir model olsa da, patlama haberleri henüz unutulmuş değil.

Yorumlar (2)
  1. KESİNLİKLE SORUNLARI ÇÖZÜLMÜŞ NOTE 7 YENİDEN SATIŞA ÇIKARMAK ÇOK DOĞRU BİR KARAR 2017'de Türkiye piyasasında böyle bir telefon çıkmadı. Note 5'i almak istiyorsun gif maker yok büyüteç yok anlık çeviri yok always on display yok kamera s7 ve s7 edge göre düşük su geçirmezlik yok. S7/S7 Edge almak istediğinizde kalem yok, gif maker yok. Note 4'te çok eski bir teknoloji.Samsung müşterisi de İPHONE 7 ALMAYACAĞI İÇİN Samsung'un en büyük müşteri kitlelerinden biri olan Galaxy Note ailesinin tercihsiz kaldığı ve 2017'de telefon sıkıntısı çektiği bir dönemde çok güzel bir haber bu. Zaten Note 7'nin geri gelmesi için yurt içinde ve yurtdışında birçok Note 7 müşterisi ve kullanıcısı sosyal medyada örgütlenmiş Note 7'yi yeniden satışa sunulması için taleplerini SAMSUNG'a iletmişlerdi. Markanın müşteri taleplerine duyarsız kalmayıp böyle bir karar alması mutluluk verici. TEBRİKLER SAMSUNG Mutlaka TÜRKİYE'YE GELMELİ! ÇEVREMDE SAMSUNG GALAXY NOTE 7 YENİDEN SATIŞA ÇIKARSA ALMAYI BEKLEYEN VE DÜNE KADAR ALDIKLARI NOTE 7'LERİ GERİ VERMEYEN EN AZ 50 KİŞİ VAR. TEBRİKLER SAMSUNG...

  2. Ver parayı GreenPeace'e, sana elinde kalan telefonları yeniden piyasaya sürmek için çok iyilik dolu bir sebep versin! Sen de "valla ben aslında bunları gözden çıkarmıştım ama madem her şey daha temiz bir dünya için, bu kararımı zor da olsa iptal edeyim bari" diyerek elinde kalan telefonları nakite çevir! Hem de üstüne bir de kahraman ol! Güzel operasyon! Eminim GreenPeace'in "jetonla" çalıştığını bilmeyen çok kişi de yemiştir bu tiyatroyu!