Hollandalı online süpermarket Picnic 100 milyon euro yatırım aldı

Hollandalı online süpermarket Picnic 100 milyon euro yatırım aldı

Hollanda merkezli online süpermarket girişimi Picnic, aralarında NPM Capital, De Hoge Dennen, Hoyberg ve Finci'nin de bulunduğu yatırımcılarından toplam 100 milyon Euro yatırım aldı.

Bundan 18 ay önce kurulan Picnic, ücretsiz şekilde market ihtiyaçlarınızı ayağınıza kadar getiren bir modelle çalışıyor. Dağıtım ağında kullandığı elektrikli araçlarla da dikkat çeken bu girişim, mobil uygulama üzerinden aldığı siparişleri bu araçlarla dağıtıyor.

Kurucu ortaklardan Joris Beckers'ın açıklamasına göre, Picnic aldığı bu yeni 100 milyon Euro'luk yatırımı tüm Hollanda'daki operasyonunu genişletmek üzere harcayacak. Şimdilik Hollanda'nın Utrecht, Amersfoort ve Almere kentlerinde faaliyet gösteren girişim yakın gelecekte farklı şehirlerde de operasyonuna başlamayı planlıyor. Giriş yapacağı yeni şehirleri de açıklayan Picnic, paylaştığı bilgilere göre bu yılın sonuna kadar iki bin kişilik istihdam yaratacak.

Picnic'in yatırımcılarıyla yapılan görüşmelerde ise, yatırımcıların Picnic'in uzun vadeli vizyonundan etkilenerek yatırım yapma kararı aldıklarını belirtiyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.