Garip mi rahatlatıcı mı? Hızla viral olan "Hi Stranger!" videosu Facebook'u böldü

Garip mi rahatlatıcı mı? Hızla viral olan

Aslında hem garip... hem de garip... Rahatlatıcı olduğunu düşünenler olsa da benim için bu önerme doğru değil. Yine de herkes kendisi için bir kez görmeli, zira "Hi Stranger" Facebook'un yeni virali. YouTube'da her gün yüz binlerce kez izlenen video, aslında 2.5 dakikalık bir kısa film. Hızla tepki videoları hazırlamaya koyulan YouTuber'lar için hazır "malzeme" sunan film, sosyal ağlar çağında yalnızlık ve yabancılaşma gibi ağır konular konuşmak isteyenleri de çağırıyor.

Savunmasız, yalnız ve fakat var oluşuyla oldukça barışık görünen, kilden yapılmış bir yabancının"Hi Stranger" diye size selam verip, sizinle muhabbete başladığı kısa film, size uzun zamandır unuttuğunuz bazı şeyleri hatırlatıyor. Size ne kadar özel ve güzel olduğunuzu söyleyen yabancı, gün batımının güzelliğini hatırlatıp, yetmezmiş gibi kara kalemle sizin bir de resminizi çiziyor. Bu bölümde birçok izleyici gözyaşlarını tutamadığını söylüyor. "Hi Stranger" internette bulabileceğiniz en garip ya da en rahatlatıcı şeylerden biri olabilir.

Kısa filmin yönetmeni ve yazarı Kristen Lepore, filmi Strangers adlı bir derleme için çekmiş. Adventıre Time çizgi filminin ekibinde yer alan animasyon yapımcısı Lepore, filmi bir Post it notundan esinlenerek yapmış.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.