Netmarble 2.35 milyar dolarlık halka arza hazırlanıyor

Netmarble 2.35 milyar dolarlık halka arza hazırlanıyor

Güney Kore'nin en büyük mobil oyun şirketi Netmarble Games, halka arzını gerçekleştirmek adına IPO belgelerini hazırladı. Netmarble, gerçekleştireceği halka arz sonrasında toplamda 2.35 milyar dolarlık kaynak elde edecek. Şirketin toplamda 17 milyon adet hisseyi dağıtması bekleniyor. Hisse başı fiyatın ise ise 121.000-157.000 KRW arasında yani yaklaşık 108 ile 140 dolar olarak hedeflenmiş.

Bugün 3 binden fazla çalışanı olan Netmarble, mobil oyun konusunda dünyanın en büyük firmalarından birisi. 120'den fazla ülkede de hizmet veren şirket, pek çok başarılı oyunun arkasındaki firma olarak da biliniyor. Disney ile de bir işbirliği yapan Netmarble, Marvel ve Star Wars için mobil oyunlar da hazırlıyor. Ülkemizde de faaliyet göstermekte olan Netmarble, son olarak Amerika kıtasındaki varlığını artırmak amacıyla Kabam'ı satın almıştı.

2000 yılında kurulan girişim, kurulmasının 17 yıl sonrasında Güney Kore'nin en büyük halka arzlarından birini gerçekleştirecek gibi gözüküyor. Talep toplamalarının ise 11 - 20 Nisan tarihleri arasında yapılması bekleniyor. Netmarble'ın gelecek parayla 2020 yılında dünyanın en büyük 5 oyun firması arasında olma amacını taşıyan vizyonuna hizmet edecek. Halka arz sonrasında oluşacak fonlarla Netmarble'ın daha fazla satın alma ya da birleşme yapacağını tahmin etmek güç değil.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.