GittiGidiyor, abonelik sistemiyle hızlı tüketim ürünleri satmaya başladı!
E-Ticaret

GittiGidiyor, abonelik sistemiyle hızlı tüketim ürünleri satmaya başladı!

Abonelik modelli e-ticaret girişimlerinin artması konusunda GittiGidiyor'dan çok önemli bir adım geldi. eBay iştiraki olan GittiGidiyor artık belli ürünlerin abonelik modeliyle satışına da aracılık edecek.

Biraz önce yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcılar abone olduğu ürünleri daha önce belirledikleri periyotlara göre satın alabilecek. Ancak bu ürünler otomatik olarak gönderilmeyecek. Tüketicilerin abone oldukları ürünler, belirledikleri periyotlarda düzenli olarak alışveriş sepetlerine eklenecek ve bir onay e-postası gönderilecek. Kullanıcının e-postadaki "Satın Al” bağlantısına tıklayarak onay vermesinin ardından ödeme gerçekleştirilerek ilgili ürünler kargolanacak.

GittiGidiyor, ödeme işleminin hızla gerçekleştirilmesi için kullanıcılarının kartlarını ödeme altyapısına kayıt edebileceğini ve bu sayede abonelerin onay sürecinde yalnızca kredi kartındaki 3 haneli güvenlik kodunu girerek alışverişini tamamlayabileceğini söylüyor. Tahmin edeceğiniz gibi kartını saklamayı tercih etmeyen kullanıcıların normal ödeme sürecini tamamlaması gerekiyor.

Abonelik sistemini kişisel bakım kategorisi (tıraş ürünleri) ile açan GittiGidiyor, ilerleyen dönemde bebek bezi, deterjan, bulaşık tableti, hijyenik ped, şampuan, diş macunu gibi hızlı tüketim ürünleriyle ürün gamını atıracağını söylüyor. Bu sayede kullanıcılarına zaman kazandırmayı hedefliyor.

GittiGidiyor Satış Direktörü Bülent Elçin da abonelik sistemiyle ilgili olarak, düzenli olarak satın alınan ürünler arasında hızlı tüketim ve kişisel bakım ürünlerinin öne çıktığının altını çiziyor ve bu dikeyde büyüyeceklerinin altını çiziyor.

Bülent Elçin / GittiGidiyor

Kutu abonelik girişimlerinin işlerini etkiler mi?

Bu bilgilere baktığımızda GittiGidiyor'u otomatik gönderim yapan, özellikle kutu abonelik modelli e-ticaret girişimlerine rakip olacağını söylemek çok doğru olmaz. Hatta GittiGidiyor'un abonelik modelini yaygınlaştırmasıyla diğer girişimlerin daha kolay kullanıcı kazanacağını bile düşünebiliriz. Ancak ilerleyen dönemde GittiGidiyor'daki ürün çeşitliliğinin nereye gideceği ayrı bir soru işareti olarak karşımızda duruyor.

GittiGidiyor'un abonelik modeliyle sattığı ürünler için gittigidiyor.com/abonelik-urunler sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Konuya ilişkin yorumlarınızı da paylaşmanızı bekliyoruz.

Yorumlar (5)
  1. İlk önce satıcı panelinizi düzeltin daha sonra bunları yapın. Kısıtlamalardan dolayı adam akıllı satış yapamıyoruz!

  2. Mahmut Mahmut

    ilk once artirma ekmegi yediler onra pazar yeri ama yeni trendler gelmeye devam edecemtir. acik artirmayi kapatarak direkt pazar yerine uyum sagladilar fakat bir sonraki sefere bu kadar sansli olabilirler mi bence hayir

  3. Amaozonda kişisel bakım ürünlerinde barkodlu okuma sistemi vardı. Ürün bitince müşteri onayı ile yenisini gönderiyor. Gittigidiyor ve sektör için bakalım nasıl bir gelişme olacak.

  4. Selimcan Selimcan

    Abonelik sistemi için denemeden tam anlamıyla bir şey söylemeyi doğru bulmuyorum yalnız. Mobil olarak iyileştirme yapmanızı tavsiye ediyorum ürün alırken bazen kendiliğinden mobil uygulama kapanıyor ve siparişi sil baştan oluşturmamız gerekiyor.

  5. Açıkçası gittigidiyordan bayadır alışveriş yapamıyorum. Çünkü kullanımı zor geliyor. Ama mobil abonelik sistemini denemeyi düşünüyorum. Yalnız kişisel bakım ürünleride dahil çok sayıda ürünü internet üzerinden satın aldığımı belirtmek isterim. Sistemin geliştirilmesini öneriyorum.