Kısa sürede 200 bin kişinin indirdiği yerli oyun Moove, arkadaşlık uygulaması dinamiklerine de sahip

Kısa sürede 200 bin kişinin indirdiği yerli oyun Moove, arkadaşlık uygulaması dinamiklerine de sahip

Sizlere daha önce tanıttığımız Waplog'un da geliştiricisi olan VLMedia'nın yeni ürünü Moove, kısa sürede 200 bin indirilmeye ulaşmış.

Android ve iOS platformları için yayında olan Moove, özellikle Brezilya ve Arjantin gibi Latin Amerika ülkelerinde popüler olmayı başarmış durumda.

Moove, içerisinde klasik bir tavla oyunu olarak tarif edebileceğimiz Backfammon, şeker patlatma oyunu olan Cookies ve izdüşümü oyunu olan Bump It gibi birbirinden farklı oyunlar bulunduruyor.

Facebook üyeliğinizle giriş yapabildiğiniz Moove'un en çok öne çıkan özelliğiyse taşıdığı arkadaşlık oyunu dinamikleri. Kullanıcılarının oyunlardaki çevrimiçi oyuncular ve yakındaki oyuncular gibi başlıklar altında diğer kullanıcıları da takip edebildiği uygulama, oyun oynarken yeni insanlarla tanışma fırsatı sunuyor.

Moove, Google Play platformunda tüm dünya için öne çıkartılmış ('featured' edilmek) durumda

Reklamsız Moove'un gelir modeli uygulama içi satın almalara dayanıyor

Moove'da profil sayfaları da önemli. Kullanıcıların oynadıkları oyunlara ve bu oyunlarda topladığı puanlara profil sayfasında yer veren uygulama, seviyesi daha yüksek olan kullanıcılarına daha çok göz önünde olma fırsatı veriyor.

Tamamen reklamsız bir şekilde kullanıcılarına ulaşan Moove, gelir modelini de 'in-app purchase' yani uygulama içi satın almalara dayandırmış. Oyunda daha fazla kişiye mesaj atmak veya daha fazla oyun oynamak isteyen kullanıcılar, kredi satın alabiliyor.

Uzun vadede oyun kataloğunu genişletmeyi ve farklı ülkelerde de büyümeyi düşünen Moove, hem Google Play hem de App Store'da çoğu ülke için öne çıkarılmış durumda. VLMedia'nın bir diğer ürünü olan Waplog gibi geniş bir kitleye hitap eden Moove, gelecekte adından daha da çok söz ettirecekmiş gibi duruyor.

Son olarak eklemek gerekirse, aldığımız bilgiye göre Moove'a kısa bir süre içinde bowling, basketbol ve bilardo gibi yine takipçisinin çok olacağı yeni oyunlar eklenecekmiş. Moove ve çatı şirketi VLMedia'nın diğer projelerini takip etmeye devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.