Seçelektrik elektrik tüketim profillerine göre 1500 aboneyi indirimli tarifelerle eşleştirdi

Seçelektrik elektrik tüketim profillerine göre 1500 aboneyi indirimli tarifelerle eşleştirdi

Elektrikten telekomünikasyona fatura tahsilatları aylık milyarlarca liralık işlemin gerçekleştiği büyük bir sektör. Her bir dikeyde farklı tedarikçileri abonelerle buluşturan kıyaslama ya da ödeme girişimlerinin sayısı da bu nedenle artmaya devam ediyor. Nisan 2016'da faaliyete başlayan Seçelektrik, tüketim alışkanlıklarına göre indirimli teklifleri abonelerle eşleştirme iddiasında. Abonelerin aklında kendine has üslubuyla yer edinen Seçelektrik, bugüne kadar 20 bin aboneye ulaştığını paylaşıyor.

Seçelektrik'in kurucu ortakları Arman Gürkan (Seç-Man) ve Yiğit Arslan. Tedarikçi teklifleri ve aboneleri buluşturan pazar yerini altı ayda geliştirdiğini söyleyen ikili, ilk aşamada "medya, iletişim, inşaat, enerji, finans, bilişim sektörlerinin öncü iş insanları ve profesyonellerden oluşan bir grup yatırımcıdan 4 milyon TL değerlemeyle 800 bin TL yatırım aldığını paylaşıyor.  Seçelektrik, platformunda gerçekleşen her işlem için abonelerin ve tedarikçilerin karını azami noktaya taşıyacak bir algoritma desteğiyle çalıştığını not ediyor.

Seçelektrik'in bugüne kadar bin 500'den fazla aboneyi hem ödeme şartları hem fiyat açısından en ucuz elektrik tarifesiyle buluşturduğunu söylüyor. Girişimin birlikte çalıştığı tedarikçiler arasında Odaş Enerji, AGE, 2M Enerji, CLK Uludağ ve Türel Elektrik gibi isimler var. Seçelektrik'te ortalama fatura tutarınıza göre gelen tarife tekliflerine başvurunuzu birkaç adımda tamamlamanız mümkün.

Seçelektrik, rakiplerin bu kişisel teklifinin yanında amatör ruhlu pazarlama kampanyasıyla ayrışıyor. Seç-Man adında yeni bir karakter yaratan Seçelektrik, ev yapımı videolarıyla da akıllarda kalıcı bir yer edinmek ve kişiselleştirme vurgusunun uzun vadede işe yarayacağını düşünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.