400 bin üyeyi geçen ikinci el moda uygulaması Dolap, Morhipo ile iş birliğini duyurdu
Girişim

400 bin üyeyi geçen ikinci el moda uygulaması Dolap, Morhipo ile iş birliğini duyurdu

İkinci el giysiler için mobil öncelikli pazar yerleri arasında hızlı yükselen Dolap, satış döngüsüne birinci el modayı da dahil etti. Morhipo ile iş birliğine giden Dolap, ikinci el satıcıların biriktirdikleri puanlarla birinci el alışveriş yapmasını sağlıyor.

Online pazar yerlerinden alışverişe engel olduğu düşünülen sorunlara optimum çözümler getirmek hedefini önceliklendiren Dolap, yenilikçi kampanyalara açık olmasıyla benzerlerinden ayrışmak istiyor. Morhipo iş birliğiyle yeniye yer açılarak eskilerin satılması özendiriliyor. Uygulamada ürünlerini satan dolap sahipleri, Dolap Hesap’ta biriktirdikleri paralarını, Dolap uygulamasına ek olarak Morhipo.com‘da harcayabiliyor. Bu harcamalarda Dolap‘ta yüzde 5 ile yüzde 10 arası değişen oranlarda tutarlar üyelere hediye ediliyor.

Nisan 2016'da Cenk Çivici, Yiğit Darçın ve Hande İzmirlioğlu tarafından kurulan Dolap, Earlybird destekli bir girişim ve ilk mobil uygulamasını Temmuz ayında yayınlamıştı. İlk beş ayında 400 bin üyeyi geçtiğini paylaşan Dolap, uygulamasında iki yüz bine yakın dolapta az kullanılmış binlerce ikinci el lüks marka ürün satıldığını not ediyor.

Dolap'ın bizimle paylaştığı verilere göre, uygulama üzerinde listelenen ürünlerin bugüne kadar yüzde 15'i satılmış. Platforma her gün 6 bin yeni ürün eklendiğini söyleyen Dolap, günlük ortalama 4 bin yeni üye kazanıyor. Kullanıcıların etkileşim oranlarının da yüksek olduğu uygulama içinde her gün ortalama 10 bin adet soru/cevap yapılıyor. Uygulama kazandığı yeni üyelerin yüzde 20'sini uygulama içindeki "arkadaşını davet et" özelliği sayesinde alıyor.

Dolap, Orijinal ürün kontrol sistemi, ücretsiz kargo, 7/24 destek servisleriyle Türkiye'nin en büyük ikinci el güvenilir moda mağazası olmayı amaçlıyor. Morhipo'dan sonra farklı e-ticaret siteleriyle anlaşmalara devam edecek olan Dolap'ın sıradaki ortaklığını Trendyol ile duyurması planlanıyor.

Yorumlar (11)
 1. Astropay Astropay

  Dolap ve morhipo kullandım ikiside uygulama konusunda çok çok gelişmiş değiller. bence iş birliği yerine öncelikle ve kesinlikle uygulamalarini değiştirmeleri gerekli sipariş vermek için 100 deren bin takla atmak zorunda kaliyor insan. mecbur güvenilir yer olduğu için kullaniyorum

 2. Cenk Çivici Cenk Çivici

  Dolap uygulamasında problem gördüğünüz noktaları iletirseniz yardımcı olmak isteriz.

  Neredeyse her hafta çıktığımız update lerle uygulamayı sürekli iyileştirmeye çalışıyoruz.

  Teşekkürler

  1. Beliz Beliz

   Cenk bey, %30 teklif oranı mutlaka %15 oranına çekilmelidir. %30 oranı olduğu sürece kimse %10 teklif etmiyor. %30 teklifi reddettiğinizde yine 25'e kadar inen oranlarla teklifler devam ediyor. Haliyle belli bir yerden sonra teklif edenle iletişim kesiliyor ve teklif veren kişi vazgeçip %30 oranını kabul ettireceği kişiyi bulana kadar devam ediyor. Çok daha detaylı ve mantıki yazmam mümkün ama bu kadarı da yeterlidir diye düşünüyorum.

  2. Berfu Berfu

   paramı 2 aydır yatırmayan uygulama

  3. destek hizmeti çok yetersiz. bence kesinlikle canlı bir birim olması gerekiyor birebir görüşme ile sıkıntılar giderilmeli.

  4. Lütfen artık hesap kapatmak yerine uyarı vermeyi ve uzlaşmayı öğrenin.

 3. Yıldız Akyürek Yıldız Akyürek

  Dolap uygulaması için web tabanı lazım sadece telefondan detaylı araştırma yapamıyoruz bu konuda bir çalışmanız varmıdır acaba merek ediyorum.

 4. Duygu Duygu

  Merhaba öncelikle şunu belirteyim siteyi çok beğenmiştim eğlence gibi sürekli elimde telefon ama en son yaşadığım olaydan sonra herşey bitti arıyorum yazdığınız numarayı ulaşmak mümkün değil günlerdir bu sizin sitenizin güvenilirliğini bitirdi. Ve ürün satışım olmuştu içerde param varken hesabım kapatıldı param yatmıyor mail atıyorum cevap alamıyorum param yatmıyor ? Sizce kurulumunu yapan insanlarsınız bu insanları mağdur etmek size yakıştı mı ? Acilen param hesabıma yatsın kullanıcı adım duygucabinet idi sevgiler

 5. Sumeyye Sumeyye

  bilgisayardan nasıl fotograf yüklemesi yapacağımı bilmiyorum yardımcı olur musunuz ?

 6. boşuna üyelik yapmayın, şikayet var sitesine biraz bakın herkes aynı durumdan şikayetçi! alt yapısı diğer ikinci el siteleri kadar kaliteli değil. insanın emeğini bir anda çalıyorlar.zaten ulasmak istediğinizde bir muhatap dahi yok.herkese aynı dönülen yanıtlar ve baştan atmalr söz konusu. ürün satın almadım, üyelik açmadım, tek üyeliğim var ve buna rağman “kupon satış kullandığınız için üyeliğiniz kapatıldı” ibaresi şokunu siteye girmek istediğimde yaşıyorum. ne bir uyarı ne bir mail atan yok. bu nasıl bir adeletsizliktir anlamış değilim. bakiyem vardı içinde, herkese yatırcaz paranızı diye dönmüşler, “hesap kapatma saniyelikse paramda saniyesinde yatsın” istiyorum ama olmadı, komisyon kesmeleri yetmiyormuş gibi birde paranızı kullanıyorlar.param ödenmedi, üyeliğimde açılmadı.

 7. Ben böyle bir rezalet görmedim. Yüklediğim ürünleri kabul ediyorlar bir sürü beğeni toplanıyor satış olmak üzere neredeyse ürünlerimi kaldırıyorlar. En başında aklınız nerdeydi ürünün uygun olup olmadığıyla ilgili ben böyle bir saçmalık görmedim. Sizin bütün emeklerinizi boş görüyorlar. Verilen bi hakkı geri almak nerde görülmüş acaba. Yetmezmiş gibi dünya kadar kesinti yapıyorlar her ürün satışınızdan. Ayıp ya insanları bu kadar saf yerine koymayın.