400 bin üyeyi geçen ikinci el moda uygulaması Dolap, Morhipo ile iş birliğini duyurdu

400 bin üyeyi geçen ikinci el moda uygulaması Dolap, Morhipo ile iş birliğini duyurdu

İkinci el giysiler için mobil öncelikli pazar yerleri arasında hızlı yükselen Dolap, satış döngüsüne birinci el modayı da dahil etti. Morhipo ile iş birliğine giden Dolap, ikinci el satıcıların biriktirdikleri puanlarla birinci el alışveriş yapmasını sağlıyor.

Online pazar yerlerinden alışverişe engel olduğu düşünülen sorunlara optimum çözümler getirmek hedefini önceliklendiren Dolap, yenilikçi kampanyalara açık olmasıyla benzerlerinden ayrışmak istiyor. Morhipo iş birliğiyle yeniye yer açılarak eskilerin satılması özendiriliyor. Uygulamada ürünlerini satan dolap sahipleri, Dolap Hesap’ta biriktirdikleri paralarını, Dolap uygulamasına ek olarak Morhipo.com‘da harcayabiliyor. Bu harcamalarda Dolap‘ta yüzde 5 ile yüzde 10 arası değişen oranlarda tutarlar üyelere hediye ediliyor.

Nisan 2016'da Cenk Çivici, Yiğit Darçın ve Hande İzmirlioğlu tarafından kurulan Dolap, Earlybird destekli bir girişim ve ilk mobil uygulamasını Temmuz ayında yayınlamıştı. İlk beş ayında 400 bin üyeyi geçtiğini paylaşan Dolap, uygulamasında iki yüz bine yakın dolapta az kullanılmış binlerce ikinci el lüks marka ürün satıldığını not ediyor.

Dolap'ın bizimle paylaştığı verilere göre, uygulama üzerinde listelenen ürünlerin bugüne kadar yüzde 15'i satılmış. Platforma her gün 6 bin yeni ürün eklendiğini söyleyen Dolap, günlük ortalama 4 bin yeni üye kazanıyor. Kullanıcıların etkileşim oranlarının da yüksek olduğu uygulama içinde her gün ortalama 10 bin adet soru/cevap yapılıyor. Uygulama kazandığı yeni üyelerin yüzde 20'sini uygulama içindeki "arkadaşını davet et" özelliği sayesinde alıyor.

Dolap, Orijinal ürün kontrol sistemi, ücretsiz kargo, 7/24 destek servisleriyle Türkiye'nin en büyük ikinci el güvenilir moda mağazası olmayı amaçlıyor. Morhipo'dan sonra farklı e-ticaret siteleriyle anlaşmalara devam edecek olan Dolap'ın sıradaki ortaklığını Trendyol ile duyurması planlanıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.