OfisPaneli.com toplu alım gücüyle KOBİ'lerin temel masraflarını düşürüyor

OfisPaneli.com toplu alım gücüyle KOBİ'lerin temel masraflarını düşürüyor

KOBİ'lerin internet üzerinden harcama yapması ülkemizde e-ticaret pazarının büyümesi için kritik öneme sahip. KOBİ'lere satın alma süreçlerinde avantajlı teklifler sunan OfisPaneli.com da bu gerçeğe dayanarak büyümeyi hedefliyor.

Yaklaşık bir yıl önce (Nisan 2016'da) hayata geçirilen OfisPaneli, KOBİ'lerin de büyük şirketler gibi yüksek indirimlerden faydalanabilmesini amaçlayan bir girişim. Bu amaç doğrultusunda elektrikten akaryakıta kargodan damacana suya kadar farklı şirket harcamaları için talep toplayıp avantajlı tekliflerle dönüş yapıyor. Kısacası toplu satın alma gücü ile KOBİ'lerin normalde sahip olacağı indirimlerden faydalanmasını sağlıyor.

OfisPaneli'nin kurucusu Altuğ Beşer, "İşletmelerin büyümeye başlamasıyla, şirket giderleri de katlanarak artıyor. Belirli bir ciroya ulaşana kadar işletmeler için yüksek masraf kalemleri oluşuyor. OfisPaneli.com da bu noktada devreye giriyor ve yeteri kadar destek ve teşvik bulamamaktan şikayetçi olan küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin soruna çare oluyor." diyor. Şimdiye dek 2 bine yakın KOBİ’nin tedarik süreçlerini iyileştirmek için temasta bulunduğunu da paylaşıyor.

Beşer, OfisPaneli'nin KOBİ’leri avantajlı tedarikçilerle buluştururken KOBİ’lerden ek bir ücret talep etmediğini söylüyor ve KOBİ'lerin en iyi teklifleri bulmak için tek tek tedarikçilerle teklif almasına gerek kalmadığını söylüyor. Bu açıdan bakıldığında KOBİ'ler için zamandan tasarruf da sağlıyor. OfisPaneli.com, bir KOBİ'nin harcamalarına göre ne kadar tasarruf sağlayabileceğini de özel bir hesaplama aracıyla tahmin ediyor.

Son olarak bir parantez açıp Altuğ Beşer'in 2012 yılında kurulan sadakat (loyalty) platformu Parantez.com’un kurucusu olduğunu da belirtmek isterim. Yani OfisPaneli KOBİ'lerle iletişimi güçlü olan bir girişimci tarafından yürütülüyor ve Multinet tarafından satın alınan Parantez.com'un başarısının bu tarafa da yansıması sürpriz olmaz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.