İstanbul Startup Angels, görüntülü konuşma girişimi 11Sight'a yatırım yaptı
Yatırım

İstanbul Startup Angels, görüntülü konuşma girişimi 11Sight'a yatırım yaptı

İşletmeler için kolay kullanımlı bir görüntülü görüşme platformu sunan 11Sight, İstanbul Startup Angels ile 540 bin TL değerindeki tohum yatırım turunu tamamladı.

2016 yılında düzenlenen ve İSA ile Nexus Ventures işbirliğinde yürütülen IoT Telco Labs programındaki girişimlerden biri olan 11Sight yatırımına, İSA üyelerinden Murat Kantarcı, Hande Enes ve Nexus Ventures'dan Burak Örücü katıldı.

İşletmeler için kolay kullanımlı bir görüntülü görüşme platformu sunan 11Sight, uygulama yüklemeye gerek kalmadan tek tuşla ​görüntülü görüşme ​başlatılabilen servisini Türkiye ve ABD pazarında geçtiğimiz Eylül ayında beta olarak kullanıma açmış.

Girişim bu sürede Türkiye ve ABD pazarındaki 230 işletme tarafından kullanılmaya başlamış, almış olduğumuz bir diğer bilgiye göre 25 bin görüntülü görüşme gerçekleştirmiş.

İstanbul Startup Angels, 11Sight ile 8. yatırımına imza atmış oldu

11Sight yatırımını, ürün geliştirme ve pazarlama/iş geliştirme faaliyetlerinde kullanacakmış

Girişimin sunduğu servisi detaylandırmak gerekirse... 11Sight kullanıcıları; müşterileri için offline bir buton sunup, bu butona tıklanması halinde görüntülü konuşma başlatabiliyor. Servisin kullanıcıları ise Android veya iOS cihazlarından bu aramaya cevap verebiliyor, aramayı kaydedebiliyor, müşterilerine aramanın sonunda bir anket sunabiliyor. 11Sight ile ilgili detayları girişimin web sitesinde bulabilmeniz mümkün.

Aldığımız bilgiye göre girişim, söz konusu yatırımı öncelikli olarak ürününü geliştirmede ve pazarlama/iş geliştirme faaliyetlerinde kullanacakmış. Aktif olarak ABD ve Türkiye pazarında faaliyetlerine devam edecek olan girişimin San Francisco ve İstanbul'da iki ayrı ofisi bulunuyormuş.

11Sight ile ilgili gelişmeleri ve İstanbul Startup Angels yatırımlarını sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (3)
 1. Yatırımı alan girişimci mi yatırım ekibi mi? Ya da şöyle soralım; başarı yatırım yapanlarda mı, yatırım almaya değer bir ürün yaratan girişimci de mi?

  Girişimcinin adı bile yazmıyor haberde... Asıl değer onda... Memleketçe nereye gidiyoruz...

  Webrazzi olarak sizin girişimcileri ön plana çıkaran bir tutum sergilemenizi beklerim.

 2. Merhaba,

  Anlatımdan ürünün özellikleri ve ne fayda sağladığı anlaşılmıyor. Şu ifadeyi anlayabilmek için çözücü gerek:

  ... Girişimin sunduğu servisi detaylandırmak gerekirse… 11Sight kullanıcıları; müşterileri için offline bir buton sunup, bu butona tıklanması halinde görüntülü konuşma başlatabiliyor. Servisin kullanıcıları ise Android veya iOS cihazlarından bu aramaya cevap verebiliyor, aramayı kaydedebiliyor, müşterilerine aramanın sonunda bir anket sunabiliyor...

  Bir de WhatsApp, Skype başta olmak üzere "binlerce görüntülü konuşma uygulaması bunu akıl edemedi veya yapamadı da bu arkadaşlar nasıl başardı konusunu" açıklamak ülkemiz girişimcilerine büyük ilham ve umut verecek. Her ne kadar benzer muadil rakipler olsa da ihtiyaçların ... şeklinde çözümünü yapan bir ürün geliştirmek bile birden piyasada bir oyuncu olabilmenize olanak sağlıyor. Korkmayın, çalışın, araştırın analiz edin, girişimde bulunun mesajı vermek gerek. Ben kendi adıma bu işten onu anlıyorum. Yoksa kimse beni görüntülü konuşmaya yatırım yaptıramaz, bu işi geliştirmeye çalıştıramazdı. Firmayı ve ekibi tebrik eder, başarılar dilerim.

 3. faydalandığımız odak noktasını tam anlayamadığım bir girişim :S