Şirket Ortağım yılın ilk yatırımını Abonesepeti'ne yaptı
Yatırım

Şirket Ortağım yılın ilk yatırımını Abonesepeti'ne yaptı

Abonelik modeliyle çalışan servislerin yaygınlaşmasıyla bu aboneliklerin tek elden yönetilmesini sağlayan platformlar, bir süredir yükselişte ve Türkiye de bir istisna değil. Türkiye'de farklı abonelik servislerinin müşteri tarafından online olarak yönetilmesini sağlayan Abonesepeti, Şirket Ortağım'dan melek yatırım aldığını duyurdu.

Deniz Okumuş tarafından geçtiğimiz yılın başında kurulan Abonesepeti, (potansiyel) müşterilerin mobil-GSM, ADSL, dijital TV platformları, ev Telefonu ve hatta dergi aboneliği gibi hizmetlerle ilgili fiyat kıyaslama ve indirim kampanyalarını takip etme gibi kolaylıklar sağlıyor. Bununla birlikte kullanıcılar bir abonelik servisine Abonesepeti üzerinden başvurabiliyor. Abonelik süreci Abonesepeti tarafından tamamlanıyor. Bir aracı olarak konumlanan girişim, kullanıcılarına ilk hizmet başlangıcından abonelik iptaline kadarki bütün süreçlerde, kurumlarla yaşadıkları sorunları en aza indirmeyi vaat etiyor. Abonesepeti bugün Digitürk, D-Smart, Superonline, TurkTelekom, Türksat ve Vodafone gibi 20’den fazla şirketin abonelikle ilgili işlemlerini gerçekleştiriyor.

Abonesepeti, milyonlarca abonenin olduğu büyük bir pazarda spesifik bir servis sunuyor. Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı öncülüğünde dokuz yatırımcıdan yatırım alan girişimin Yönetim Kurulu Başkanı da Melek Yatırımcı Mehmet Buldurgan oldu.

Abonsepeti aldığı yatırımla servisini geliştirmeye ve büyümeye odaklanacak. Girişim popüler aboneliklerin yanında online müzik dinlemeden online TV'ye diğer tüm abonelik servislerinin keşif ve yönetimi için de bir platform sunarak erişimini arttırabilir.

Yorumlar (2)
 1. Umit Yilmaz Gunes Umit Yilmaz Gunes

  https://www.abonesepeti.com/sayfa/hediye_aciklama

  yatirim alan bir sirketin musteri kazanma kampanya sayfasinin boyle kalmasi ilginc tabi.

  Bundan 7-8 sene onceki firsat sitelerinin devam eden akimi gibi, kampanya takip vs. diger uygunluk kiyaslarina gore verdigi soz anladigim kadariyla takip surecini yonetmeleri.

  Siteleri bunu cok net anlatmiyor malesef.

  Boyle bir is modelini dusununce aklima sadece su geliyor: olasi musteriden sadece 1 kere mi para kazanilacak?

  TV, internet, muzik vs. farkli servisleri baglayip elbette birden fazla servisten lead kazanma modeli denenebilir, ancak yine bir farkliligi yok.

  Halbuki ben yaziyi okudugumda soyle dusunmustum, oyle bir serviski hem abonelik surecimi takip ediyor, hem de aboneligim boyunca tum sureclerde yanimda. Yani olaki serviste bir sorunla karsilastim beni service provider ilgilendirmez abone sepetini ararim sorunumu halleder.

  Boyle bir hizmet olsa aninda kullanir, aboneligimden ekstra 1 tl istese onu da verir yilda 12 TL ye kafam rahat ulasacagim adam belli servisi kullanirim.

  Onun disinda yine bir e-ticaret girisimi denemesi.

 2. ilgin. şirketortagım yatırım yapıyormuymuş?

  Oysaki hep fikirleri " alıp" değerlendiriyorlardı..

  Güzel olmuş devamını dilerim..