PayPal fatura ödeme girişimi TIO Networks'ü 233 milyon dolara satın alıyor

PayPal fatura ödeme girişimi TIO Networks'ü 233 milyon dolara satın alıyor

PayPal, Kanada, Vancouver merkezli fatura ödeme girişimi TIO Networks'ü 233 milyon dolara satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurdu. Anlaşmayla birlikte fatura ödeme dışında ödeme sistemleri pazarının dışında kalan müşterilere erişme şansı yakalayan PayPal, milyonlarca yeni hesaba ulaşacak.

Kuzey Amerika'nın en büyük fatura ödeme şirketlerinden biri olan TIO tarafından yapılan yazılı açıklamada, 2016 yılında TIO altyapısı üzerinde gerçekleşen 60 milyon adet fatura ödeme işleminin hacmi 7 milyar doları geçti. 14 milyon fatura ödeme hesabına eriştiğini söyleyen TIO aynı zamanda 900 kiosku ve 65 bin perakende noktasıyla offline müşterilere hizmet veriyor. Bu, PayPal'ın erişimi ve pazarını büyütmek için hedefleyebileceği kitleye ulaşma şansı demek, tahmin edebileceğiniz gibi.

PayPal CEO'su ve Başkanı Dan Schulman yaptığı açıklamada TIO satın almasıyla birikte müşterinin günlük finansal hayatının bir parçası haline gelme vizyonuna bir adım daha yaklaştıklarını söylüyor. Dünya çapında 2 milyardan fazla müşterinin temel finansal servislere erişimi olmadığını söyleyen PayPal, fatura ödemeyi bu kitlenin dönüşümü için önemli bir ilk adım olarak görüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.