Hater: Sizi en sevmediğiniz şeylere göre eşleştiren arkadaşlık uygulaması

Hater: Sizi en sevmediğiniz şeylere göre eşleştiren arkadaşlık uygulaması

14 Şubat'ı yalnız geçiriyorsanız suçlu, beğeni odaklı arkadaşlık uygulamaları olabilir... Facebook'la hayatımıza iyice yerleşen beğeni kültürü sayesinde, "beğeniler" arkadaşlık uygulamalarının neredeyse tümü için ortak payda haline geldi. Ancak bu, ne sevdiğinden çok neyi sevmediğinden emin olanlar için büyük bir sorun oluşturdu zira beğenmediği şeylere daha güçlü tepki veren insanlar arasında daha güçlü bağlar oluşabiliyordu. Hater, bu bağlara güvenen yeni bir arkadaşlık uygulaması.

Hater, isminden müstesna bir uygulama ve sizi nefret ettiğiniz şeylere göre eşleştiriyor. Uygulamaya Facebook ile giriş yapmış olsanız bile, Facebook'taki beğeni bilgileriniz eşleştirmede kullanılamıyor. Bunun yerine kendi kısa testini uygulayan Hater, yeni başlayan kullanıcıların popüler konu ve ilgi alanları hakkında tepkilerini ölçüyor. Hater'da bugün 3 binden fazla konu bulunuyor ve bu sayı her gün artıyor.  Tinder'ın iki yöne sürükleme hareketini dörde çıkaran Hater'da sağa sola, yukarı ve aşağı sürükleyerek beğeni, nefret, sevinç ve üzüntü belirtebiliyorsunuz. Dilediğiniz soruyu geçme şansınız da var. Yeterince kendinizi ifade ettiğinizi düşünüyorsanız uygulama, konum bazlı olarak sizi eşleştirmeye başlıyor. Eşleştirme sırasında sizinle aynı şeylerden nefret eden insanlar aranıyor.

Tinder benzeri bir kurguyla karşılaştığınız profilin fotoğraflarını ve nelerden nefret ettiğini görebiliyorsunuz. Bu profilleri beğenebiliyor ya da geçebiliyorsunuz. Profillerin en tepesinde kötüye kullanımları bildirebileceğiniz bir raporla butonu da yer alıyor. Kullanıcılar, kendi Hater profillerinde hangi fotoğrafların (bunlar Facebook'tan alınan profil fotoğraflarınız) görüneceğine kendileri karar veriyor. Her bir profilde görünecek olan nefret ettikleriniz, beğendikleriniz gibi konuları da tek tek inceleyip, manuel olarak güncelleyebiliyorsunuz.

New Yorklu eski bir bankacı olan Brendan Alper tarafından geliştirilen Hater, ABD'de bugüne kadar 200 bin indirilme sayısını geçmiş. Almanya'da Yaşam Stili kategorisindeki uygulamalar arasında da ilk sıraya çıkan Hater, Türkiye App Store'dan da indirilebiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.