Manibux: Çocuklara harçlık vermenin en kolay ve güvenli yolu

Manibux: Çocuklara harçlık vermenin en kolay ve güvenli yolu

Çocuklarına nakit harçlık veren her anne-baba paranın kaybedilmesi veya kontrolsüz harcanması gibi sorunlarla karşılaşmıştır. Yeni nesil harçlık uygulaması Manibux, bu sıkıntıları yaşayan ailelerin yardımına koşuyor ve harçlık verme işini güvenli, hızlı ve kolay bir iş haline getiriyor.

Manibux, henüz banka/kredi kartı kullanmayan 8-18 yaş aralığındaki çocuk sahibi aileleri hedefleyen bir girişim. Ebeveynler Manibux uygulamasını indirip ön ödemeli kart tanımlaması yapıyor ve bu kartı çocuklarına vererek cep telefonundan harçlık yönetimine başlayabiliyor. Ebeveynler Manibux sayesinde 7/24 harçlık görebiliyor ve periyodik harçlık tanımlaması yapabiliyor. Ayrıca çocuklarının harcamalarını takip edip harcama sınırı koyabiliyor.

12 ay içinde 20 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor

Manibux'un kurucusu Canan Bayrak, anne-babaların nakit harçlık vermekle ilgili sorunlarını çözmekten memnun olduklarını söylüyor ve çocukların kendi paralarını yönetme becerisine katkı sağladıklarını da ekliyor.

Canan Bayrak / Manibux

17 yıllık psikolojik danışmanlık kariyerinden sonra girişimciliğe adım atan Bayrak, Manibux'ın gelir modelininin uygulama başına* alınan aylık 5 TL kullanım ücretine dayandığını paylaşıyor. Aralık ayından bu yana 500'e yakın kullanıcıya ulaştıklarını ve 1 yıl sonunda bu sayıyı 20 bine yükseltmek istediklerini söylüyor.

Çocuklar cepten harçlık isteyebilecek

Manibux şu anda ebeveynler tarafından iOS ve Android uygulamalarıyla kullanılabiliyor. Çocuklar için geliştirilen uygulamalar ise yakında uygulama mağazalarına girecek ve çocuklar mobil uygulama üzerinden harçlık isteyebilecek. Çocuklar Manibux kartlarını Mastercard geçen hem fiziksel mağazalarda hem de internet sitelerinde ödeme yapmak için kullanabiliyor. Yukarıda da bahsettiğim gibi ebeveynler çocuklarının harcamalarını görebiliyor.

Nakitsiz gelecekten söz etmek için genelde yetişkinlerin harcamaları gündeme gelir ama çocukların nakit ihtiyaçlarını da göz ardı etmemek gerek. Dolayısıyla Türkiye'de de yeni nesil bir harçlık uygulaması gördüğümüze sevindiğimizi söyleyebilirim. Detaylara manibux.com adresinden erişebilirsiniz.

*Bir uygulamaya 3 çocuk/kart tanımlanabiliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.