GazeteEkmekSüt: Her sabah kapınıza gazete, ekmek ve süt getiren paket servis girişimi
Girişim

GazeteEkmekSüt: Her sabah kapınıza gazete, ekmek ve süt getiren paket servis girişimi

GazeteEkmekSut.com ülkemizde kapıya sipariş girişimleri arasına yeni bir renk katıyor. Adından da anlaşılacağı üzere girişimin sunduğu tek bir hizmet var; her sabah kapınıza gazete, ekmek ve süt getirmek.

İki ay önce hizmet vermeye başlayan girişim, gazete-ekmek-süt üçlüsünü günlük temel ihtiyaç olarak kabul ediyor ve herhangi bir hizmet veya abonelik bedeli almadan kapıya teslimat yapıyor. Sabah en geç 7:30'da siparişinizi teslim etmeyi vadeden girişim gazete seçiminde olduğu gibi ekmek ve süt seçiminde de tercihlerinizi kulak veriyor ve farklı seçenekler sunuyor.

Bir yılı aşkın bir hazırlık ve geliştirme sürecinden sonra açılan girişim şimdiden günlük 300-400 ziyaretçi almaya başlamış ve bin civarı kayıtlı üyeye ulaşmış. Dağıtımı kendi araçları ve çalışanlarıyla yapan GES'in günlük paket sipariş sayısı ise 200'e yaklaşmış.

Türkiye'de yeni nesil tüm konut projelerinde hizmet vermeyi hedefleyen GazeteEkmekSüt, Türkiye'de henüz oturtulamayan abonelikle gazete dağıtımını da üstlenmek istiyor. Kurucu ortaklardan Sonay Berktaş, Türkiye'nin en önemli bir gazetelerinden biriyle görüşme halinde olduklarını paylaşıyor ve ilerleyen zamanda ürününü son tüketiciye ulaştırmak isteyen tüm satış kanalları için dağıtım operasyonunu üstlenmek istediklerini söylüyor.

Şu anda İstanbul'da iki ilçede, Ankara'da ise birkaç ilçede (sitede tek ilçe gözükse de siteler farklı ilçelerde) hizmet veren GazeteEkmekSüt, yakında İstanbul'da Ataşehir ve birkaç yeni ilçede de hizmet vermeyi planlıyor.

Gelir modelini indirimli ürün alımından sağladıklarını söyleyen Sonay Berktaş, mevcut fiyatlandırmanın bir sorun yaratmadığını, bugünden ziyade projenin evrileceği noktayı düşündüklerini söylüyor. Tedarikçiler için net bir yeni mecra oluşturduklarını da ekliyor. Berktaş, Getir'e birebir rakip olmayacaklarını söylüyor ama şu anki haliyle bile Getir'in sabah siparişlerini etkileyebilecek bir potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Getir'de de ekmek ve süt siparişi vermek mümkün.

Sanırım sözü fazla uzatmaya gerek yok. GES'in büyüme grafiği nasıl olacağını ve Getir'i farklı yönlerden rahatsız edip etmeyeceğini bekleyip görelim...

Yorumlar (17)
 1. Çok güzel düşünülmüş, hem akılda kalıcı hem de en temel ihtiyaç odaklı. Kadının elinin dediği her şey nasıl da guzellesiyor. Tebrikler

 2. Serkan Yazıcı Serkan Yazıcı

  Taksicilerden sonra bir de kapıcılar düşmanı çıktı başımıza...

  1. Kemal İplikoğlu Kemal İplikoğlu

   Benim anladığım kadarıyla bu hizmeti kapıcısı olmayan sitelerde veriyorlar.

 3. Böyle bir girişimi hayata geçirdikleri için tebrik ederim. Ancak eleştirilerim de olacak;

  - Kendi sitesinin tanıtımını yaparken Getir'e rakip olmayacağını söylese de Getir'den bahsederek aslında Getir'in isminden ve marka değerinden nemalanarak kendi reklamını yapması komik. Zira gazete-ekmek ve sütten ibaret butik bir işin Getir'e rakip olması zaten beklenemez. Kaldı ki zaten hizmet tarzı bile farklı. Her sabah aynı saatte aynı ürünü getiren, abonelik sisteminden ibaret bir girişimden söz ederken, ihtiyaca göre 24 saat alışveriş yapılabilen bir Getir'den söz etmek gerçekten sadece reklam kokan bir hareket.

  - Gazete satışlarının ciddi derecede düştüğü internet çağında geç kalınmış bir uygulama gibi görünüyor.

  - İstanbul'da sadece birkaç (6) lüks siteye hizmet veriyor, belli ki hitap etmek istediği hedef kitle "biz" değiliz, "onlar".

 4. Arzu Avci Arzu Avci

  Siteyi inceledim hem geniş ürün yelpazesi hem de taahhüt ettiği hizmet kalitesi takdire şayan. Başarılar

 5. Tebrik ediyorum böyle güzel şeylerin devamını bekliyoruz

 6. Mustafa Mustafa

  Güzel bir hizmet umarım yakinda bizim sitede başlar başarılar diliyorum

 7. Kadın girişimcileri her sektörde görmek cesaret ve heyecan verici. Başarılar diliyorum.

 8. başaralı

 9. Muratgulci Muratgulci

  basılı gazete sektörü ölmek üzere.

  Dünyanın en kalitesiz ekmeği Türkiyede

  Süt konusu tam bir soru işareti

  ölü doğmuş bu proje bence ama pivot edilebilir. fikir güzel

 10. Farklı ve güzel bir hizmet kanımca Türkiye'de yaygınlaşması dileğiyle

 11. Sabah uyandığında kapında mis gibi kokan sıcacık ekmek ve gazete kokusu toplumda unutulmuş olan baskı gazetecilik olayınada güzel bir destek

 12. Mehmet Demir Mehmet Demir

  1 veya 2 aydır sadece bir kaç sitede hizmette ve bin üye ha? reklam için biraz daha gerçekçi haber metinleri yazmanızda fayda var.

 13. Mehmet Aksu Mehmet Aksu

  Parlak bir fikir başarılı olacaktır

 14. Güzel bir girişim çıkış noktası akılda kalıcı

 15. 20 yıl önce evet ama şimdi biraz zor gibi görünüyor. yolunuz açık olsun

  1. Bence 20 yıl önce zordu şimdi olabilir. Yolunuz açık olsun