tazekahve.co, 3. dalga kahveci müdavimlerine taze kahve çekirdeği satıyor
Girişim

tazekahve.co, 3. dalga kahveci müdavimlerine taze kahve çekirdeği satıyor

 • İnternetten kahve çekirdeği satan e-ticaret sitelerine bir yenisi daha eklendi: tazekahve.co. Ekim 2016'da açılan tazekahve.co, günümüzde oldukça popüler olan üçüncü dalga kahvecilerin müdavimlerini hedefliyor.

İnternetten kahve çekirdeği satan e-ticaret sitelerine bir yenisi daha eklendi: tazekahve.co. Ekim 2016'da açılan tazekahve.co, günümüzde oldukça popüler olan üçüncü dalga kahvecilerin müdavimlerini hedefliyor.

Evde veya ofiste, dışarıda içtikleri tadı yakalamak isteyenler için 6 farklı kahve sunan platform, bu kahveleri çeşitli demleme yöntemlerine (çekilmemiş, filtre kahve makinası, Chemex...)  göre çeşitlendiriyor.

Ziyaretçilerine, yılbaşı gibi özel gün ve dönemler için de çeşitli ürünler sunan tazekahve.co, bugüne kadar 5 binin üzerinde tekil ziyaretçi almış. Kahvelerini İstanbul dışındaki bir butik kafe aracılığıyla tedarik eden platform, operasyonunu oturttuğunu düşünüyor ve bundan sonra hem sipariş sayısını hem de ürün sayısını hızla arttırmayı planlıyor.

Üçüncü dalga kahvecilerle yükselen 'kahve pazarı'

Girişimcilerin paylaştığına göre Türkiye'de 2011-2015 yılları arasında 1 milyar dolardan fazla kahve ithalatı yapılmış.

tazekahve.co kurucu ortaklarından Dilhan Şener, yükselen kahve trendi hakkında şunları söylüyor: "Kahve ve özellikle nitelikli kahve çok yükselen bir trend, bunu her köşebaşında açılan butik 3. dalga kahvecilerden de anlayabiliyoruz. Rekabet de bu noktada başlıyor aslında. tazekahve.co bir kafe olmasa da, adını çok fazla duyurmuş öncü kafelerin internetten kendi çekirdeklerini satmaya başlamasından dolayı onlara rakip bir platform."

Kendi özsermayeleriyle bu girişimi hayata geçirdiklerinin altını çizen kurucu ortaklar, uzun vadede iyi kahve denildiğinde akla gelen markalardan biri olmak istiyormuş. Henüz yolun başında olduğunu söyleyebileceğimiz tazekahve.co'nun, ürün yelpazesini genişletip hedef kitlesine de doğru pazarlama kampanyalarıyla ulaşması gerekiyor.

Hatırlarsanız sayıları her geçen gün artan kahve dükkanları için, yurtdışına benzer olarak, yenilikçi bir ödeme yöntemi sunan platform denemeleri yapılmış ancak başarılı olunamamıştı. Bu büyük pazarda hem e-ticaret siteleri hem de dikey hizmetler sunan oyunculara ihtiyaç olduğunu söyleyebiliriz.

Yorumlar (3)
 1. Gıybet adlı kahvesini denedim. Gayet başarılı. Umarım kalitelerini değiştirmeden devam ederler.

  1. Fatih Aytar Fatih Aytar

   Güzel kardeşim ne zaman gördün siteyi, ne zaman satın aldında ne zaman denedin :) Yapmayın böyle yorumlar. Siteye yorum yapmam gerekirse. Allah aşkınıza kaç kişi kahvesini internetten sipariş verir ki ? Tam dikey alan çok daha mantıklı ve kolaydır ama bu kadar da dikey değil. İnternetten kaç kişi kahve siparişi veriyor bunun araştırmasını yapmış mı arkadaşlar acaba ? Bu işin tutma ihtimali 0 malesef. Az önce pestikdükkanı hakkında yapmış olduğum yorumu burada tekrarlıyorum. Offline olarak yürüyecek bir iş.

 2. Bkandur Bkandur

  Eleştiren arkadaşa anlam veremedim, bende alıp deneyenlerdenim. Kahvelerinin aroması güzel. İş tutar mı bilemem. Uzmanlık alanım değil. Ama kahve içicisi olan biri olarak belirtmek isterim ki internetten kahve alınabilen çok site var ve ben kahve alıp deniyorum.

  Umarım site tutar ve rekabetçi bir ortam ile fiyatlar bize yarar.