Twitter, Instagram benzeri Keşfet sekmesine kavuşuyor
Sosyal Ağlar

Twitter, Instagram benzeri Keşfet sekmesine kavuşuyor

Bugüne kadar trend ve arama sekmeleri sayesinde kullanıcılarına uygulama içerisinde gezinme imkanı sunan Twitter, Instagram benzeri keşfet sekmesine kavuşuyor. Resmi Blog arayıcılığıyla duyurulan Keşfet özelliği, hem Twitter içerisinde gezinmeyi kolaylaştıracak hem de popüler canlı yayınları takip etmenize olanak sağlayacak.

Kullanıcılarından uygulama içerisinde aradıklarını bulma konusunda zorluk çektiklerine dair geri bildirimler alan Twitter, Keşfet (Explore) sekmesi sayesinde Trendler, aramalar, popüler konular ve canlı yayınları tek bir sekme altında toplayacak. Bugün itibariyle iOS kullanıcıları için sunulan Keşfet özelliği, önümüzdeki haftalarda Android kullanıcıları için de gelecek.

Halihazırda var olan Twitter sekmelerinin yanına yerleşecek olan Keşfet sekmesi, Instagram'dan "esinlenilmiş" bir özellik olsa da uygulama içerisinde gezinmeyi büyük oranda kolaylaştırabilir. Ayrıca keşfet sekmesine basılı tutulduğunda kullanıcıların otomatik olarak kayıtlı aramalara yönlendirildiğini de ekleyelim. Keşfet özelliğini kullanmak için iOS Twitter uygulamasının en yeni sürümüne sahip olunması gerektiğini de hatırlatalım.

Yorumlar (2)
  1. Celal Nas Celal Nas

    Twitter ekibi bu gibi geliştirmeler için çok geç kalıyor.

  2. Not Defteri Not Defteri

    keşfet herkesin ilgisini çekiyor şu ara instagram ilham verdi diğer sosyal ağlara.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri