StudyACourse.com yurtdışında eğitim almak isteyenleri hedefleyen yeni girişim

StudyACourse.com yurtdışında eğitim almak isteyenleri hedefleyen yeni girişim

Günümüzde yeni bir dil öğrenmek hiç olmadığı kadar kolay. Ancak halen sınıf ortamındaki dil eğitimi çok büyük bir pazar. StudyACourse.com da bu işi uluslarası boyutta yapıyor ve farklı ülkelerdeki dil okullarını ve eğitim programlarını aynı çatı altında kıyaslama imkanı sunuyor.

Oldukça yeni bir girişim olan StudyACourse, İngiltere’den Amerika’ya, Avusturalya’dan Almanya’ya bir çok ülkedeki eğitim fırsatlarını keşfetmenizi sağlayan bir platform. Üstelik sadece dil eğitimlerini değil lisans, yüksek lisans gibi çeşitli özel eğitim imkanlarını da listeliyor. Şimdilik eğitim kurumlarından belli bir komisyon oranı alan StudyACourse, önümüzdeki dönemde konaklama seçenekleri, vize ve çalışma imkanlarını siteye dahil ederek gelir kanallarını artırmayı hedefliyor.

Yurtdışında yaşayan ve yurtdışında eğitim almış 5 kişilik bir ekip (Salih Bosca, Ahmet Ferruh Öncü, Zeynep Turudi, Nuri Turudi) tarafından kurulan StudyACourse, şu anda 50'den fazla dil okulu ve 150'den fazla eğitim programıyla hizmet veriyor. Önümüzdeki dönemde daha fazla eğitim kurumunu/programını listelemek ve 'yurtdışında eğitim' denildiğinde akla ilk gelen dijital platform olmak istiyor.

Kurucu ortaklardan Salih Bosca, Ahmet Ferruh Öncü'nün İngiltere merkezli yurtdışı eğitim danışmanlık firması Londra Kariyer Akademi'nin kurucusu olduğunu söylüyor ve ortakların farklı alanlardaki tecrübelerinin StudyACourse'a güç kattığına inanıyor. Altını çizmem gerekirse StudyACourse, Londra merkezli girişim ama şu anda sadece Türkçe hizmet veriyor. Salih Bosca da bu stratejiyi "Hem dilini bildiğimiz hem de ihtiyaçları tam olarak analiz edebileceğimiz bir pazar, dolayısıyla hızlı bir şekilde pazara girerek girişimimizi tanıtmayı ve hizmet vermeyi amaçlıyoruz." şeklinde açıklıyor.

Türkiye'de bu tür platformlara ihtiyaç duyduğumuz konusunda sanırım sizin de şüpheniz yoktur. Zira finansal karşılaştırma servislerinin gayet işe yarar olduğunu söylemek mümkün. Bununla birlikte yurtdışı eğitimi oldukça önemli ve yükselişte olan dikeylerden biri. Farklı ülkelere açılmak isteyen StudyACourse'un ne kadar başarılı olacağını merakla bekliyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.