Onedio 2016'da 30 milyon tekil ziyaretçiye ulaştı
Girişim

Onedio 2016'da 30 milyon tekil ziyaretçiye ulaştı

2016'da görece sessiz bir yıl geçiren Onedio, geçtiğimiz yıl altyapı yatırımlarına ağırlık vererek önemli geliştirmelere imza attığını duyurdu. 2016'da 30 milyon tekil ziyaretçiye ulaştığını açıklayan Onedio, reklam gelirlerini arttırmaya odaklanarak önemli Büyük Veri ve adtech yatırımları yaptı. Büyük Veri ile, kullanıcılarını içerik tüketim alışkanlıklarına ve Onedio'nun meşhur testlerine verdikleri cevaplara göre segmente eden girişim, yaklaşık 500 farklı kullanıcı segmenti oluşturmayı başarmış. Bu sayede ziyaretçilerine hedefli sponsorlu içerik ve display reklam göstermeye başlamış.

Onedio'nun geçtiğimiz yıl yaptığı ve reklam yatırımlarının geri dönüşünü arttırmaya yönelik bir diğer geliştirme ise, baştan sona Onedio imzalı Branded Content Retargeting adlı teknoloji. Onedio'nun küresel çapta benzeri olmadığını iddia ettiği sponsorlu içerik yeniden hedefleme teknolojisi, markalı içerikleri okuyan ya da izleyen kullanıcıları programatik ağlarda ve Facebook'ta hedefleyebilmeyi sağlıyor. Onedio, Branded Content Retargeting teknolojisiyle, reklam tıklanma oranlarını üç kata kadar arttırmasını sağlamış. Onedio sosyal içerik sitesinden elde ettiği cirosunu da 2016'da yüzde 100 arttırdığını söylüyor ancak ciro rakamı paylaşmıyor.

2016'da trafiğini arttırmaya devam eden Onedio, Türkiye'de aylık 30 milyon tekil ziyaretçiye, 500 milyon içerik tüketimine ulaştığını paylaşıyor. Gemius'un verilerine göre Türkiye'nin en çok vakit geçirilen siteleri arasında ilk sıraya çıkan Onedioa, tüm siteler arasında en çok ziyaret edilen üçüncü, 18-35 yaş aralığının da en çok ziyaret ettiği ilk site oldu.

2015 sonunda aldığı 3 milyon dolar yatırımla, yurt dışı operasyonları ve video içerik konularını önceliklendiren Onedio, Rusya'da Onedio.ru bilinirliği ve trafiğini arttırdı. Bugün aylık 5 milyon tekil ziyaretçiye ulaştığını söylediği Onedio.ru ile 15 milyondan  fazla içerik tüketiyor Rusya'da. Onedio testlerinin Rusya'da da fenomen hale geldiğini not eden Onedio, bu pazarda da sponsorlu içerik satışı yapmaya başladı.

Video içerik tarafına ağırlık veren Onedio'nun 2016 cirosunun yüzde 10'a yakını doğal sponsorlu videolardan geldi. Girişim bu yıl bu oranı yüzde 30'lara çıkarmayı hedefliyor. Facebook'un 2017'deki önceliklerinden birinin video olması, Onedio'ya büyük avantaj sağlayabilir. Girişimin 2017 hedeflerinden bir diğeri de yayın yaptığı diller arasına Arapça'yı eklemek.

Yorumlar (11)
 1. Fatih Fatih

  Ciro paylaşılmamasının sebebi, durum aslında görüldüğü kadar muhteşem olmadığının göstergesi?

 2. İbrahim Kavaklı İbrahim Kavaklı

  Onedio son dönemlerin en başarılı işlerinden, internet dünyasında her zaman bir fırsat vardır ve her zaman yapılacak işler vardır, Onedio da onlardan birisi, umarım başarıları artarak devam eder.

 3. Bence bu işten çok büyük kar etmiyorlar. Yatırımcıları kaçırmak istemiyorlardır. Çok olsa mutlaka cirolarını paylaşırlar.

 4. Mustafa Mustafa

  ciro paylaşmıyorlarsa durum hiç parlak değil. sanırım bu kadar yaygara 3-5 milyon dolar ciro için

 5. Berzo Berzo

  Başarılı bir proje ve tuttuda , dünyaya açılmaları da bir o kadar etkili ve mantıklı bir adım olmuş

 6. Tuncay Ukan Tuncay Ukan

  Onedio son dönemlerin en başarılı işlerinden, internet dünyasında her zaman bir fırsat vardır ve her zaman yapılacak işler vardır, Onedio da onlardan birisi, umarım başarıları artarak devam eder.

 7. Volkan Dağ Volkan Dağ

  Bir sekilde bir yerlerden baslamis genc arkadaslar. Aldigi yatirim az buz degil. Iyi bir sekilde kullanirlarsa cok daha buyuk islere imza atabilirler.

 8. Onedio Rusya, İngiltere pazarında da var ve 2016 rakamlarını bence fazlasıyla geçeceklerdir 2017 yılında. Tebrk ederim bizim de girişimcilerimizin olması güzel bence.

 9. Hünkar Hünkar

  Bu rakam inanılmaz. ARadan geçen 2 sene de eminim ki 50 milyon olmuştur. Harikasınız. Başarılarınızın devamını dilerim

 10. Onedio gerçekten bir ilki başardı. Onedio'dan sonra birçok benzeri proje türedi ama atı alan üsküdar'ı geçmişti bile. Bugün onedio birçok farklı dil seçeneğiyle de diğer ülkelerde de kalitesi gösteriyor diye düşünüyorum. Bu arada webrazzinin yeni temasını çok sevdim. Tebrikler...

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri