Beyaz Yaka Kitap Kulübü: Abonelik modeline sahip e-ticaret girişimi

Beyaz Yaka Kitap Kulübü: Abonelik modeline sahip e-ticaret girişimi

Beyaz yakalıların daha fazla kitap okuması için bir komünite olarak doğan Beyaz Yaka Kitap Kulübü, kısa süre içinde abonelik modelli bir e-ticaret sitesine dönüştü.

'Kitap okumaya zamanım yok' diyen kişileri motive ederek onlara her hafta bir profesyonel gelişim kitabı öneren platform, takipçilerinden aldığı geri bildirimler sonrasında kendi içinde bir e-ticaret sitesi doğurmuş.

Beyaz Yaka Kitap Kulübü'ne abone olarak her hafta bir tane hem özenle seçilmiş hem de piyasaya göre daha ucuz bir şekilde kitap sahibi olabilirsiniz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey platformu sosyal ağlardan takip ederek o kitapları okuyacak motivasyonu yakalamanız. :)

Sektörce bilinen bir isim olan Fatih Güner'in kurucusu olduğu girişim, 28 Aralık'ta başlayan komünite çalışmaları sonrasında kısa sürede karar verilip 10 günde hayata geçmiş.

Beyaz Yaka Kitap Kulübü, yılda 52 bin kitap okutmayı hedefliyor

Aylık 49 TL'ye (uzun süreli alımlarda çeşitli indirimler de mevcut) abone olabildiğiniz Beyaz Yaka Kitap Kulübü, kullanıcılarını yıl sonunda 52 adet kitap sahibi yapıyor. Ücretsiz gönderim yapan platformda kitaplar da Fatih Güner küratörlüğünde belirleniyor.

Yalnızca profesyonel gelişime dair kitaplara odaklanan platform, Güner'den aldığımız bilgiye göre kitapları yayın evleriyle yaptığı özel anlaşmalarla beraber direkt olarak kendisi temin ediyor ve gönderimini sağlıyor.

Güner'le konuştuğumuzda yayına girer girmez herhangi bir paylaşım-pazarlama yapılmadan 6 aboneye ulaştığını öğrendiğimiz Beyaz Yaka Kitap Kulübü, 1 ayda 200 ve 3 ayda da bin abone hedefliyor. Diğer yandan önümüzdeki aylarda konuk küratörlere de yer vereceğini öğrendiğimiz girişim bu hedefine ulaşırsa yıl sonunda 52 bin kitap satmış-okutmuş olacak.

Her ne kadar ülkemizde kitap okuma alışkanlığı istenilen seviyede olmasa da özellikle profesyonel gelişime odaklanan kitapların her zaman alıcısı bulunuyor. Diğer yandan tüm dünyada evde oturma bir trend haline gelirken Beyaz Yaka Kitap Kulübü de kendisine bir pazar oluşturabilir.

Son olarak tabii ki de Beyaz Yaka Kitap Kulübü'nün sadece önerilerini takip etmek ve kitapları kendi yöntemlerinizle edinmek de mümkün. Dilerseniz Beyaz Yaka Kitap Kulübü'nde yer alan kitaplara göz atabilirsiniz, girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.