İngilizce eğitiminde yenilikçi bir model sunan Voscreen, 1,6 milyon kullanıcıya ulaştı

İngilizce eğitiminde yenilikçi bir model sunan Voscreen, 1,6 milyon kullanıcıya ulaştı

Türkiye’den çıkan ve küresel ölçekte büyüme sağlayan Voscreen, 1,5 milyon kullanıcıyı geçtiğini ve uluslarası bir ödül kazandığını açıkladı.

Kısaca hatırlatmak gerekirse Voscreen, geliştirdiği dilbilimsel (linguistik) algoritmalarla kısa video kesitleri üzerinden İngilizce öğrenme sürecini kişiselleştiren bir girişim. Hem web sitesi üzerinden hem de mobil uygulamaları üzerinden ücretsiz olarak kullanılabiliyor ve video içerik sponsorluğu üzerinden gelir elde ediyor.

74 ülkeden 1,6 milyon kullanıcı

Mayıs 2016'da 1,2 milyon kullanıcıya ulaştığını paylaştığımız Voscreen'in kurucusu ve yatırım ortağı Deniz Dündar, 2016 sonu itibarıyla 1,6 milyon kullanıcıya sahip olduklarını söylüyor. Voscreen'in bugüne kadar 74 ülkeden kullanıcıya kucak açtığını da ekliyor. Kolombiya, Polonya ve Mısır'ın Voscreen’i en çok kullanan ülkeler arasında olduğunu söyleyen Dündar, 28 ülkede en sık kullanılan uygulamalar listesinin başında geldiklerini paylaşıyor.

Başarıyı tescilleyen yarışmasında bir ödül

Film fragmanlarından, TV şovlarına kadar farklı içeriklerle zengin bir içerik sunan Voscreen, Deniz Dündar'ın paylaştığı bilgilere göre şu anda 21 dilde yayın yapıyor. Reimagine Education yarışmasında aldığı üçüncülük ödülüyle de küresel büyümesini hızlandırmak istiyor. Zira Voscreen'in ödül aldığı “En İyi Eğitim Uygulaması” kategorisinde ödül alanlardan biri de dünyaca popüler dil öğrenme uygulaması Duolingo.

Voscreen, dünyaca ünlü Wharton Business School tarafından düzenlenen yarışmada “teknoloji”, “küresel katkı” ve “büyüme potansiyeli” açısından iki ay süren değerlendirmeler sonucunda ilk üçe seçilmiş. (Bkz: Tam liste)

Eğer daha önce denemediyseniz Voscreen'in mobil uygulamaları veya web sitesi üzerinden siz de İngilizce'nizi eğlenceli bir şekilde geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.