Vakademi.com.tr dört binden fazla eğitim videosuyla dijital eğitim pazarını büyütmek istiyor

Vakademi.com.tr dört binden fazla eğitim videosuyla dijital eğitim pazarını büyütmek istiyor

İnternet tabanlı eğitim platformlarından Vakademi.com.tr sunduğu 150'den fazla eğitim setiyle Türkiye'nin bu alandaki bilinen girişimlerinden biri olmak istiyor.

İrfan Ceritlioğlu (Çözüm Market Bilgisayar Sistemleri) tarafından 2015 yılında yayına başlayan VAkademi, altı aylık bir geliştirmeyle eğitim dikeyine adım atan bir oyuncu. Bir yanda Vakademi.com.tr adresinde kayıtlı eğitim videoları sunarken, diğer yanda Youtube.com üzerinden canlı konferanslar (webinarlar) düzenliyor.

Açıldıktan sonraki 1 yıl içinde 152 eğitim setindeki 4 binden fazla videoyu (net sayı 4227) hazır hale getiren girişim, toplam 200 saati geçen bir eğitim içeriği sunuyor. Üye sayısı 12,428 olan girişimin bugüne dek eriştiği kişi sayısı ise 40 bini geçiyor. Edindiğim bilgilere göre Vakademi en çok İstanbul, Adana, Antalya ve İzmir'den kullanıcılara sahip ama Vakademi'den faydalanan kişiler Doğu Beyazıt'a (Ağrı) kadar uzanıyor.

vakademi-video

Konum ve mekandan bağımsız eğitim alma avantajı sunan platformlardan biri olan Vakademi'nin gelir modeliyse hem bireysel hem de kurumsal üyelik paketlerine dayanıyor. Bireysel üyeler ücretsiz eğitim videolarından dilediği gibi faydalanabilirken dilerse aylık, 3 aylık veya yıllık abonelik paketlerinden birini seçerek uzmanlaşma yolunda ilerleyebiliyor.

vakademi-uyelik

Diğer yandan kurumsal müşteriler de Vakademi’nin hem eğitim portföyünden hem yazılım altyapısından yararlanabiliyor. İsteyen kurumlar kendi internet akademilerini oluşturabiliyor ve elbette bunun için bireysel abonelik paketlerinden farklı bir ücret ödüyor.

Çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliklerine imza atan Vakademi, önümüzdeki dönemde hem bu dikeyin gelişmesine hem de kendi büyümesine daha fazla katkı sağlamayı hedefliyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.