Facebook yorumlarda pin'leme özelliğini deniyor

Facebook yorumlarda pin'leme özelliğini deniyor

Facebook, çok sayıda yorum alan paylaşımlarda özellike Sayfa yöneticilerinin işini kolaylaştıracak yeni bir özelliği devreye alabilir. Pin'lenmiş yorumları deneyen Facebook, özelliği ilk kez platformundaki yayıncılarla deniyor.

Facebook'un ve Twitter'ın daha önce zaman akışlarında kullanıma sunduğu Pin özelliği, kullanıcıların paylaşımlarını zaman akışının en tepesinde sabitlemesini sağlıyor. Bu şekilde, kronolojik ya da algoritmik akışta belirli paylaşımların kaybolması önleniyor ve kalıcılık sağlanabiliyor. Benzer bir özelliği yorumlar için deneyen Facebook, özellikle çok sayıda yorum alan paylaşımlarda, paylaşımcının herkes tarafından görülecek güncellemeleri öne çıkarmasına yardımcı oluyor.

BBC News resmi Facebook sayfasında karşımıza çıkan özellik, henüz çok fazla kişi ya da yayıncı tarafından keşfedilmedi. Ancak bizim tespitimiz, örnek BBC canlı yayınından sonra, yine BBC tarafından yapılan yorumun paylaşımın altında "Pinned Comment" olarak göründüğü yönünde.

pinned-comment-facebook

Facebook paylaşımlara yapılan yorumları kullanıcıya göstermek için Top Comments üzerinden iki seçenek sunuyor. Bunlardan yalnızca en son yapılan yorumları gösterirken ikincisi filtrelenmemiş yani tüm yorumları görebildiğiniz seçenek. Facebook'un pinned comment özelliğni devreye alıp almayacağını henüz bilmiyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.