Apple Watch için Pokemon Go yayınlandı

Niantic, Apple tarafından geçtiğimiz Eylül ayında düzenlenen etkinlikte Apple Watch için Pokemon Go uygulamasının kısa zamanda geleceğini duyurmuştu. Üstünden bir hayli zaman geçmesi nedeniyle uygulamanın iptal edildiği dedikoduları çıkmaya başlamıştı. Beklenen haber bugün geldi, Pokemon Go'nun Apple Watch uygulaması kullanıma sunuldu. Türkiye pazarı için ilginç olansa Pokemon Go ülkemize resmen gelmeden Apple Watch kullanıcıları için sunulmuş oldu. Her ne kadar oyuncu sayısı oldukça azalmış olsa da Pokemon Go hala 2016'nın en çok oynanan mobil oyunlarından.

pokemongo1iPhone kullanıcıları için Pokemon Go deneyimini geliştirecek olan Pokemon Go'nun Apple Watch uygulaması, Pokemon keşfetme, Pokemonları yumurtadan çıkartma, yakındaki PokeStop’ları bildirme ve onlardan eşyalar toplama gibi özellikler sunuyor. Kazanılan madalya ve başarıların Apple Watch uygulamasına bildirim olarak geldiğini de belirtelim.

Fakat Apple Watch uygulamasıyla Pokemon yakalanamadığını da belirtelim bu işlem için hala iPhone'unuza ihtiyacınız var. Pokemon Go sizi yürümeye teşvik eden bir oyun olduğu için Apple Watch uygulaması oynanan her periyodu spor aktivitesi olarak kaydediyor.

Apple Watch sahipleri için oyunu hem kolaylaştıracak hem de eğlenceli bir hale getirecek olan Pokemon Go Apple Watch uygulamasın 35 dolarlık Pokemon Go Plus bilekliğinden çok daha yetenekli olduğunu da belirtelim. Oyuna karşı azalan ilgiyi yeniden canlandırmaya çalışan Niantic, bu konuda başarılı olabilecek mi bunu zaman gösterecek.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.