Mark Zuckerberg'in hayali Jarvis ile gerçeğe dönüşüyor
Teknoloji

Mark Zuckerberg'in hayali Jarvis ile gerçeğe dönüşüyor

Mark Zuckerberg kendisi ve ailesi için geliştirdiği ve adını "Jarvis" olarak koyduğu yapay zeka projesi için kişisel hesabından eğlenceli bir video yayınladı. Morgan Freeman'ın sesi ile can bulan Jarvis, Zuckerberg ailesinin tüm ihtiyaçlarına (tabii ki bazılarının espri olduğunu belirtelim) eğlenceli çözümler üretiyor.

2016 Ocak ayında Facebook sayfasında yayınladığı bir gönderi ile evdeki bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapay zeka uygulaması geliştirmek istediğini takipçileri ile paylaşan Zuckerberg bu hedefine çok yakın gözüküyor.

Hali hazırda müzik çalma ve ışıkları kontrol etmenin yanı sıra daha önce bu tarz ürünlerde karşımıza çıkmamış özellikleri içerisinde barındıran Jarvis ile misafirlerin yüzleri tanıyıp ev sahibini bilgilendirme, farklı dil seçeneklerinin aynı anda kullanılabilmesi gibi özellikler bulunuyor.

Lafı fazla uzatmadan sizleri Mark Zuckerberg'in Jarvis projesi için hazırladığı eğlenceli video ile baş başa bırakıyoruz.

Yorumlar (2)
  1. Liptonlimonata Liptonlimonata

    morgan freeman sesi değil mi bu? :D

  2. IoT, nesneler, elektronik ve Jarvis. Mark bu işlere girmek için biraz geç kaldı ama pazarda hala elle tutulur bir ürün yok. İhtiyaç çok. Yerli proje ekiplerindende bu tür çıkışlar görmek üzere.