MojiLaLa: Emojiler için 500 Startups destekli pazar yeri girişimi

MojiLaLa: Emojiler için 500 Startups destekli pazar yeri girişimi

Kuşku yok ki emojiler artık online hayatımızın önemli bir parçası. WhatsApp, Messenger ve iMessage gibi uygulamalarda kullanılabilen sticker'lar (bir nevi emojilerin konu bazlı özelleşmiş ve gelişmiş hali) için de benzer bir durum var.

Sticker'lar için bir pazar yeri olarak konumlanan MojiLaLa, Silikon Vadisi merkezli ve dünyaca ünlü girişim hızlandırıcı 500 Startups'tan tohum yatırım alan bir girişim.

'Mobile only' yani sadece mobil platformlar aracılığıyla kullanıcılarına ulaşan MojiLaLa ile dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıların hazırladığı stickler'ları telefonunuza indirip (ücretli ya da ücretsiz) dilediğiniz uygulamada kullanabiliyorsunuz.

mojilala-ekran-goruntusuMojiLaLa'nın sticker paketlerinde en az 10, en fazla da 40 sticker bulunuyor. Pazar yeri modelinin doğası gereği tasarımcılar hazırladıkları sticker'ları ücretli olarak platforma yüklerse, satıştan pay alabiliyorlar. Bu arada MojiLaLa paneline sticker tasarımlarını yükleyen tasarımcılar, sıfır kod bilgisiyle iMessage'a uyumlu sticker uygulamasına da sahip olabiliyor.

Platformda 10 binden fazla sticker, 2 bine yakın tasarımcı var

Bugüne kadar 120 binin üzerinde 'download' almayı başaran uygulama, kurucu ortaklara göre şu an iOS'teki en büyük sticker yayıncısı. Aldığımız diğer bilgilere göreyse MojiLaLa platformunda 10 binden fazla sticker bulunuyormuş ve 2 bine yakın tasarımcı da pazar yeri modeliyle sisteme dahil olmuş.

Kurucu ortaklarla konuştuğumuzda, MojiLaLa'nın uzun vadedeki hedefinin MojiLaLa Unlimited ile 'Netflix for stickers' mottosunu gözeterek aylık obonelik modeli karşılığında sınıtsız stickers kullanımı üzerine olduğunu öğrendik.

Diğer yandan iMessage üzerindeki sticker paketleri bugüne kadar 6 kez 'featured' edilen MojiLaLa, Türkiye pazarı için de Toplu Taşıma ve Leyla ile Mecnun gibi yüksek sıralarda bulunan bazı paketlere sahipmiş.

MovieLaLa'dan hatırlayacağınız Şahin Boydaş ve Dana Loberg tarafından kurulan MojiLaLa, şu an yoğun bir şekilde Şubat ayında yapılacak olan 500 Startups Demo Day'e hazırlanıyormuş. Türkiye'den Silikon Vadisi'ne taşınan internet girişimcilerinden biri olan Şahin Boydaş'ın MovieLaLa ve MojiLaLa projeleri hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

MojiLaLa kurucu ortakları Şahin Boydaş ve Dana Loberg
MojiLaLa kurucu ortakları Şahin Boydaş ve Dana Loberg
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.