Mobil Oto Servis, Nevzat Aydın'ın yatırımıyla değerlemesini 4 katına çıkardı

Mobil Oto Servis, Nevzat Aydın'ın yatırımıyla değerlemesini 4 katına çıkardı

'Türkiye'nin en büyük oto servisi' sloganına sahip olan Mobil Oto Servis, Nevzat Aydın'dan aldığı ara yatırımla değerlemesini 4 katına çıkardı.

Her iki taraf da yatırım miktarı hakkında açıklama yapmazken girişimcilerden aldığımız bilgiye göre Mobil Oto Servis'in değerlemesi 10 milyon tl'yi çoktan aştı. Mobil Oto Servis'in geçmişte de Aslanoba Capital ve Nevzat Aydın'dan 2 tur yatırım aldığını hemen söyleyelim.

100 binden fazla üyeye sahip olan platform, hatırlarsanız bir süre önce online yedek parça satışına başlamıştı. Araç sahiplerinin ‘pizza siparişi verir gibi’ evlerinde ya da ofislerinde bekleyen arabaları için sertifikalı ustalardan bakım hizmeti alabildiği Mobil Oto Servis, şu an kullanıcılarına 250 bin adet yedek parçayı online olarak satın alma imkanı sunuyor.

Diğer yandan MOSX adında bir 'tak çalıştır akıllı araç sistemi' geliştiren girişim; bu sene Webrazzi Arena'da da üçüncü olmuştu. Ön siparişi devam eden ve Ocak'ta gönderimlere başlayacak olan MOSX, iPhone kullanıcıları içinse Mart ayında hazır olacakmış. Konuyla ilgili olarak mosx.co'dan detaylı bilgi alabilir, dilerseniz cihazı hemen şimdi ön sipariş edebilirsiniz.

Girişim, kapıda ağır bakım hizmetlerine de başlamış

Girişimle ilgili öne çıkan bir başka gelişme ise Mobil Oto Servis kullanıcılarının 'kapıda' aldıkları bakım hizmetinin sınırlarının genişletilmesi. Ufak bakım ve kontrollere ek olarak artık triger seti değişimi ve amortisör değişimi gibi ağır bakım işlemleri de portföye eklenmiş. Tüm bunlar dışında kısa bir süre önce Ankara'da da faaliyete başlayan Mobil Oto Servis, kurucu ortaklardan öğrendiğimize göre 2017 yılında İzmir ve Bursa'ya da açılmayı planlıyormuş.

Öğrendiğimiz kadarıyla girişimin Nevzat Aydın'dan aldığı bu ara yatırımı hem operasyonel giderlerde hem de pazarlama faaliyetlerinde kullanması bekleniyor. MOSX açılımıyla dikkat çeken Mobil Oto Servis, öyle görülüyor ki tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Mobil Oto Servis kurucu ortakları Kaan Saraç (solda) ve Özgen Toru'nun Nevzat Aydın'la yatırım sonrası pozu
Mobil Oto Servis kurucu ortakları Kaan Saraç (solda) ve Özgen Toru'nun Nevzat Aydın'la yatırım sonrası pozu
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.