Mobil Oto Servis, Nevzat Aydın'ın yatırımıyla değerlemesini 4 katına çıkardı
Yatırım

Mobil Oto Servis, Nevzat Aydın'ın yatırımıyla değerlemesini 4 katına çıkardı

'Türkiye'nin en büyük oto servisi' sloganına sahip olan Mobil Oto Servis, Nevzat Aydın'dan aldığı ara yatırımla değerlemesini 4 katına çıkardı.

Her iki taraf da yatırım miktarı hakkında açıklama yapmazken girişimcilerden aldığımız bilgiye göre Mobil Oto Servis'in değerlemesi 10 milyon tl'yi çoktan aştı. Mobil Oto Servis'in geçmişte de Aslanoba Capital ve Nevzat Aydın'dan 2 tur yatırım aldığını hemen söyleyelim.

100 binden fazla üyeye sahip olan platform, hatırlarsanız bir süre önce online yedek parça satışına başlamıştı. Araç sahiplerinin ‘pizza siparişi verir gibi’ evlerinde ya da ofislerinde bekleyen arabaları için sertifikalı ustalardan bakım hizmeti alabildiği Mobil Oto Servis, şu an kullanıcılarına 250 bin adet yedek parçayı online olarak satın alma imkanı sunuyor.

Diğer yandan MOSX adında bir 'tak çalıştır akıllı araç sistemi' geliştiren girişim; bu sene Webrazzi Arena'da da üçüncü olmuştu. Ön siparişi devam eden ve Ocak'ta gönderimlere başlayacak olan MOSX, iPhone kullanıcıları içinse Mart ayında hazır olacakmış. Konuyla ilgili olarak mosx.co'dan detaylı bilgi alabilir, dilerseniz cihazı hemen şimdi ön sipariş edebilirsiniz.

Girişim, kapıda ağır bakım hizmetlerine de başlamış

Girişimle ilgili öne çıkan bir başka gelişme ise Mobil Oto Servis kullanıcılarının 'kapıda' aldıkları bakım hizmetinin sınırlarının genişletilmesi. Ufak bakım ve kontrollere ek olarak artık triger seti değişimi ve amortisör değişimi gibi ağır bakım işlemleri de portföye eklenmiş. Tüm bunlar dışında kısa bir süre önce Ankara'da da faaliyete başlayan Mobil Oto Servis, kurucu ortaklardan öğrendiğimize göre 2017 yılında İzmir ve Bursa'ya da açılmayı planlıyormuş.

Öğrendiğimiz kadarıyla girişimin Nevzat Aydın'dan aldığı bu ara yatırımı hem operasyonel giderlerde hem de pazarlama faaliyetlerinde kullanması bekleniyor. MOSX açılımıyla dikkat çeken Mobil Oto Servis, öyle görülüyor ki tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Mobil Oto Servis kurucu ortakları Kaan Saraç (solda) ve Özgen Toru'nun Nevzat Aydın'la yatırım sonrası pozu
Mobil Oto Servis kurucu ortakları Kaan Saraç (solda) ve Özgen Toru'nun Nevzat Aydın'la yatırım sonrası pozu
Yorumlar (8)
 1. Umarim MobilOto cok daha basarili olur. Cok tebrikler Kaan ve Ozgen'e.

 2. Yılmaz Sattı (@yilmazsatti) Yılmaz Sattı (@yilmazsatti)

  Kaan, Özgeni ve tüm ekibi Tebrik ediyorum. MOSX yükselişlerini beklediğimiz ekiplerden. Başarılar

 3. Western Western

  Bu mosx cihazini https://goo.gl/DgKx23 dan 3.9 dolara (kargo dahil) alabiliyorken android markette de ucretsiz uygulamalari bulabiliyorken neden 29.9 lira vererek mosx.co’dan almam gerektigini birisi bana hakli nedenlerle anlatabilir mi?

  1. Sürekli Izleyici Sürekli Izleyici

   :)

  2. Çok iyi yakalmışsınız, bravo.

   Katılıyorum arkadaşa, yetkili bir arkadaş iki cihaz arasındaki donanımsal/yazılımsal, işlevsel ve tabi ki fiyatta oluşan bu farkları anlatabilirse sevinirim.

  3. Bu tarz bakış açısıyla bakarsak olaylara hiçbir şey yapamayız. Hiçbir şirket ya da girişimci iş yapmaz, işe başlayamaz. Sitelerinde üyelik üzerine bir servis hizmeti verecekleri yazılı. Demekki cihazı al-sat yapmayacaklar direkt arkasında durup servis verecekler. Yani arkaplanda bilgi tutup bunu işleyecekler demek oluyor. Kısaca o 3.9 dolar dediğiniz cihaza katma değer katacaklar servis sistemleri sayesinde. Yani cihazı daha değerli hale getirmiş olacaklar.

   - Size göre: Bankamatikler var neden banka şubesinde bu kadar insan çalışıyor. Normalde: Peki neden banka şubelerinin içi dolu bankamatikler boş.

   - Size göre: Sanayide daha ucuza yapılıyor. Normalde: Aracın garantisi var yetkili servise götüreyim aracımı. Hem sorun olursa dava açabilirim servise.

   - Size göre: IP kamera satılıyor 10 dolara, ücretsiz uygulamasıda var. Gerçekte: Ücretsiz uygulama hiç düzgün çalışmaz ve IP kamera hiçbir zaman uygulama olmadan çalışmaz.

   Sizin düşünce yapınızla bende cevap vereyim. Siz 3.9 dolara kargo dahil alın. Ücretsiz android uygulamasını indirip kullanın.

 4. Umarım çok başarılı bir iş olur. Kaan ve Özgeni tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum.

 5. altyapısı sağlam ne yaptığını bilen iyi pazar sahip gelecek vaad eden girişimlerden biri başarılar.