Starbucks, ödeme özellikli mobil uygulamasını Türkiye'de kullanıma sundu
Mobil

Starbucks, ödeme özellikli mobil uygulamasını Türkiye'de kullanıma sundu

Mobil ödemeler alanında en başarılı şirketlerden biri haline gelen Starbucks, fenomen haline gelen mobil uygulamasını sonunda Türkiye'ye getirdi. Çok sevdiğiniz Pumpkin Spice Latte'nizi telefonunuzdan satın almanızı sağlayan uygulama, sadakat odaklı.

iOS ve Android kullanıcıları için yayınlanan Starbucks Türkiye mobil uygulamasını kullanmak için bir Starbucks hesabı oluşturmanız gerekiyor. Eğer halihazırda Starbucks kartı sahibiyseniz bu hesabınızla uygulamaya giriş yapmanız ve kartınızı tanımlamanız oldukça kolay. Kart sahibi değilseniz uygulamaya kayıt olduktan hemen sonra bir dijital kat oluşturabiliyor ve kredi kartı bilgilerinizi tanımlayarak kartınıza bakiye yükleyebiliyorsunuz.

starbucks-mobil

Starbucks Türkiye mobil uygulaması ödeme özellikli ve bunu Starbucks dijital kartınız aracılığıyla sağlıyor. Yüklediğiniz bakiyeyi mağazada kullanmak için öde seçeneğinde görünen QR kodu baristaya okutmanız yeterli. İlk kullanıcılarına bir kahve ödülü sunan mobil sadakat uygulaması, siz harcadıkça yıldız biriktirerek hediye lezzetler kazanmanızı sağlıyor. Starbucks mobil uygulaması, mobil sadakat uygulamaları alanında uzunca süredir örnek uygulama olarak kabul edililiyor. Şirket Aralık 2015'te sona eren son üç aylık dönemde, müşterilerin Starbucks kartlarına 1,9 milyar dolarlık bakiye yüklediklerini açıklamıştı.

Starbucks, ilk olarak ABD'de kullanıma sunduğu uygulama aracılığıyla önceden öde ve satın al özelliği ise henüz Türkiye'ye açılmadı. Siparişinizi uygulama içinden verip, ödemeyi yaparak, mağazada sıra beklemeden içeceğinizi almanızı sağlayan özellik, hızla uluslararası pazarlara açılmaya devam ediyor.

Mobil uygulaması Starbucks'ın küresel stratejisinde öncelikli kanallardan biri. Geçtiğimiz Mart itibariyle ABD'de tüm Starbucks ödeme işlemlerinin yüzde 21'i uygulama üzerinden yapılıyordu. Şubat ayında ise mobil uygulama ile verilen siparişlerin 7 milyon adete ulaştığı paylaşılmıştı.

Yorumlar (10)
 1. Hiç kimse kart saklama ve arkasında MasterCard masterpass olduğunu söylemiyor.

  Ve aynı kartların masterpass den dolayı nero getir BiTaksi mealbox McDonald's kamilkoç gibi yerlerinde kullanılabildiğini .

 2. Clipart Clipart

  Bence kimse güvenip mobilden ödeme yapmaz!

  1. ben yapıyorum gayet hızlı güvenli pratik

  2. Alicengiz Alicengiz

   Neden böyle biir kanıya vardınız bilemiyorum ama güvenlik açısından diğer yöntemlerden daha güvenli ve ülkemizde de yaygınlaşmasını isterim.Malum ülkemizde atm fareleri çok

 3. Uygulamanın, harika bir arayüzü var. Kullanımı oldukça basit ve pratik. Kahve keyfine ulaşmak oldukça kolay bir hale gelmiş durumda, saniyeler içerisinde kredi kartından bakiye aktarıp, ödemeyi yapıp, yıldız kazanılabiliyor.

 4. hata dolu uygulama :/

 5. Güzel, hızlı ve pratik bir uygulama olmuş. Yalnız nedendir bir kaç kere kapandı, eminim daha stabil hale getirilecektir.

 6. Uygulamanın çıktığı uzun zaman oldu aslında. Biraz geriden geliyorsunuz.

 7. İsim Neden Gerekli. Rıfkı Aq İsim Neden Gerekli. Rıfkı Aq

  5.5 tl. ver geç, abartma.

 8. Emre Aksoy Emre Aksoy

  Meraktan uygulamayı indirip kartımı tanımladım. Masterpass'e kart tanımlamak zaten e-devlet şifresi almaktan zor. 20 kere SMS onayı geliyor, mail onayı vs. gereksiz bir bürokrasi var.

  Neyse sonra bi 25TL yüklemeye yapayım dedim, hata verdi. Bir daha denedim, gene hata verdi. Şimdi kart ekstreme bakıyorum, parayı çatır çatır çekmiş, ama uygulamada bakiyem hala 0.

  Ben kıt imkanlarımla app yapıp masterpass eklesem ve böyle bi sorun olsa anlarım, ama koskoca Starbucks iyi bi mobil development firması bulamıyor mu yani?