WhatsApp, Twitter, Facebook ve YouTube'a erişilemiyor!
Sosyal Ağlar

WhatsApp, Twitter, Facebook ve YouTube'a erişilemiyor!

 

Whatsapp

Türkiye'de bu sabah saatlerinden itibaren popüler iletişim ve sosyal ağ servislerine erişimde sorunlar yaşanıyor. WhatsApp, Twitter, Facebook ve YouTube'a erişmek ülke çapında hala mümkün değil.

Sorunun erişim engeli karar(lar)ından kaynaklanıp kaynaklanmadığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Facebook, Twitter ve YouTube hatta Instagram için benzer kararların geçmişte çok kez alındığını görmüş olsak da, WhatsApp'ın internet engellemelerine takılması görece yeni bir haber. Dünya çapında hükümetlerin WhatsApp ve diğer sosyal ağları kapatma kararlarının büyük çoğunluğu, bu ağlardan içerik silinmesi veya mesaj içeriğinin paylaşılması taleplerinin karşılanmaması durumlarında alınıyor. Türkiye'de ise durum henüz netleşmedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun (BTK) Habertürk'e yaptığı belirtilen açıklamaya göre, WhatsApp ve sosyal ağlara herhangi bir erişim yasağı bulunmuyor; sorun Türkiye çapında yaşanan genel bir internete erişim probleminden kaynaklanıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (13)
 1. Yazık!

  1. Bravosimo Bravosimo

   Hemen neye yazık?! ABD, Almanya vb. bizim yaşadığımız çapta terör tehditine maruz kalsa, değil bir iki siteyi interneti tümden kapatır! Zaten çok daha anti-demokratik şeyler yapıyorlar, kimse de yazık mazık demiyor el oğluna! 1-2 gün de girmeyiverin sosyal medyaya! Kimse korkmasın, çünkü "sosyal medya yetmezliği" sebebiyle ölen olmadı dünyada!

 2. Baraneryilmaz Baraneryilmaz

  Bu sosyal ağlardan direk yada dolaylı olarak para kazanan binlerce insan var. Ayıptır...

  Kimse kalkıp altyapı kaynaklı demesin.Yok fiber kablo koptu yok deniz canlıları kemirdi bla bla... Yerli ve yabancı tüm siteler açılırken bir tek yaygın kullanılan iletişim araçlarının engellenmiş olması ne olduğunu açıklıyor zaten.

 3. Alidemirci2 Alidemirci2

  skype da sorunlu.

 4. malesef:((

 5. Ömer Faruk Ömer Faruk

  Terör propagandasını ve provokasyonunu engellemek için her devlet gibi devlet bu adımı atar. Özgürlük falan demesin kimse. O sözleri söyleten Avrupa ve Amerika'da kendilerine yönelik tehditte bütün her şeyi kapatıyorlar, herkes de durumu anlıyor. Ancak burada hemen "yazık" diye tepki vermek başka şeylerle açıklanır ki çok uzar iş. Devletin yanında olmayı ne zaman öğreneceğiz. Teröre destek verecek her hareketten toplum olarak ne zaman tam olarak uzaklaşacağız, fedakarlık göstereceğiz?

  1. Cetin Baran Cetin Baran

   Pire için yorgan yakılmayacağınıda size bir öğretemediler. Devlet insan için vardır insan devlet için değil fanatikliğin lüzmü yok

   1. Devletbaba Devletbaba

    Zaten olayı "pire için yorgan yapmak olarak görmeniz" daha ne olup bittiğinden bile haberdar olmadığınızın en bariz göstergesi! Kimse kusura bakmasın; milyonlarca insanın güvenliği, 3-5 tane sosyal medya sitesinin alacağı reklamlardan ya da orada yapılacak geyikten daha önemlidir! Devletin her yaptığına kulp takmaktan ne zaman vazgeçilecek şu güzelim ülkemde?!

 6. Kim inanır BTK'nın yalanına her seferinde aynı açıklama. Figen Yüksekdağ'ın göz altına alınmasına karşı yapılacak provoksayonları engellemek için yaptık diyemezler kısıtlamaları.Cidden yazık.

 7. Çağsan Çağsan

  Sabah saatlerinden itibaren değil dün gece tam 1:30 da kestiler, tam Ersan Özer'in webrazzi summittteki konuşmasını izlerken youtube da dondu hatta bende ne oldu diye araştırırken öğrendim.

 8. Bu tip Yazılara artık yorum bile gelmiyor o kadar alışmışız ki 😊

 9. Yerli Yazılımcı Yerli Yazılımcı

  Bu sosyal ağlarının API'lerini kullanarak uygulama geliştiren biri olarak, bu erişim sıkıntısından dolayı uygulama geliştirmeye ara vermek durumunda kaldım. Ancak,uygulama geliştirmeye ara vermiş olmamın, olası sokak olaylarında devlet malının yakılıp yıkılmasından, masum vatandaşımızın öldürülmesinin yanında zerre önemi yok. Biraz gerçekçi olmak lazım. Aklı kullanmak lazım. Teröre destek veren ve bunu da her daim hem uygulamalarıyla hem de sözleriyle açıkça belirten bazı sözde siyasilerin, yaptığı açıklamalarla 6-7-8 Ekim tarihlerinde sokakları terörize etmeleriyle, kaç tane masum canımız öldürüldü. Bu terör destekçilerine operasyon yapılırken, siz sosyal medyayı açık bıraksaydınız şimdi belki de bulunduğunuz yerde sokağa çıkamayacak, televizyonda kaç tane daha masum insanın öldürüldüğünü anlatan haberleri izliyor olacaktınız. Bazı "Yazık!" diyenler, bazı "Sosyal medyadan direkt ya da dolaylı para kazananlar var bla bla.." diyenler için ülke menfaatlerinin, masum insanların hayatlarının hiç bir önemi olmayabilir. Ancak bizim için var! Söz konusu vatanımız, söz konusu milletimiz ise, bu tür adımlar atılabilir; atılmalıdır da. Bize de bu kararı desteklemek, yerli-yabancı ve yabancı sitelerde bu durumun ne kadar makul olduğunu anlatmak düşer. Bize; size değil.

 10. Yusuf Eroğlu Yusuf Eroğlu

  sizleri yüzde yüz türk sermayesi ile kurulmuş olan yerli sosyal medya paylaşım sitesi www.liketurk.com sitesine davet ediyorum. facebook,twitter gibi sitelerde erişim engeli varken site tıkır tıkır çalışıyor... :) denemeye ne dersiniz