Frizbit: 'Web push' bildirimi gönderme odaklı pazarlama otomasyonu aracı [indirim kodu]
Pazarlama

Frizbit: 'Web push' bildirimi gönderme odaklı pazarlama otomasyonu aracı [indirim kodu]

Bu yılki Webrazzi Arena'da lansman yapan girişimlerinden biri olan Frizbit için en kısa tanımıyla 'SaaS modeliyle çalışan 'web push notification' gönderme aracı' diyebiliriz.

2016 yılı itibarıyla üzerinde çalışılmaya başlanan girişim, anlık web bildirimi göndermeye odaklanan bir 'dijital pazarlama otomasyonu aracı' olarak öne çıkmak istiyor.

Bu noktada hem HTTP hem de HTTPS protokolünü kullanan sitelerde çalışabilen platform, online ve offline olarak web bildirimi gönderebiliyor. Bu da Frizbit kullanıcılarının ziyaretçileri kendi sitelerinde değilken de bildirim atabilmesi anlamına geliyor.

Milyonlarca sayfa gösterimi yapan sitelerde de çalışabilen Frizbit, bunun dışında kullanıcılarına kod bilgisi gerekmeden kullanılabilen detaylı bir yönetim paneli sunuyor. Frizbit kullanıcılarının bu panelde markaya/siteye özel abonelik kurguları ve tıklanmayı arttırıcak özelleştirmeler (ziyaretçileri segmente etme gibi) yapmaları da mümkün.

frizbit-ekran-goruntusu

Frizbit kısa sürede 10 müşteriye ulaşmayı başardı

Girişimin kısa sürede aralarında TrendyolTeknosa ve Vivense gibi dikkat çekici markaları da bulunduran 10'un üzerinde şirketi Frizbit kullanmaya ikna ettiğini söylemiş olalım. Bu arada kurucu ortaklara göre her ölçekte ve çeşitte web sitesiyle uyumlu olan Frizbit, en çok büyük çaplı e-ticaret siteleri ve yayıncılar için uygun.

Frizbit'in bu 10 müşteriyle elde ettiği istatistiklere de değinmek gerekirse; abonelerinin yüzde 45'inin mobil cihazlardan geldiğini öğrendiğimiz platform, sektöre ve 'sunulan havuca' göre değişmek üzere yüzde 1 ile yüzde 10 arasında 'opt-in' oranlarına tanıklık etmiş. Diğer yandan Frizbit ile gönderilen bildirimlere tıklanma oranıysa yüzde 8 ile 18 arasında değişiyormuş. Son olarak platformun ayda 250 milyondan fazla isteğe ('request') maruz kaldığını da ekleyelim.

Girişimin uzun vadedeki hedefi çoklu platform bir pazarlama otomasyonu aracı olmak

Girişimin gelecek hedefleriyle ilgili olarak kurucu ortaklarla konuştuğumuzda, web push bildirimi gönderme odağını korumak kaldıyla, uzun vadede pazarlama otomasyonu alanındaki senaryoların da genişletilmesiyle Frizbit'in daha akıllı bir platform olmasını istediklerini öğrendik. Konuyla ilgili olarak kurucu ortaklardan Ata Gür'ün sözleriyse su şekilde: "Burada kullanıcı davranışlarını sadece hazır tanımlanmış kurallara göre değil de makina öğrenmesi kullanarak incelemek istiyoruz. Rakiplerimizin ürün önerme yeteneklerinin aksine insan psikolojisi ve davranışını analiz ederek kişiselleştirilmiş ikna yöntemlerini sunmayı amaçlıyoruz. 

Ve tabii bu pazarlama otomasyonu motoru akıllı hale getirebilirsek; büyük resimde yalnızca web push notification değil e-mail, mobil push notification, vb. diğer kanalları da işin içine sokarak 'multi-channel' bir otomasyon sağlayabiliriz."

Webrazzi okuyucularına yüzde 25 indirim fırsatı

Global bir büyeme hedefleyen girişimin, yine globalde Roost, OneSignal ve PushCrew gibi rakipleri bulunuyor. Tecrübeli bir ekibin elinden çıkan Frizbit, pazarlama faaliyetlerindeki başarısı ve alacağı sermaye desteğine de bağlı olarak gelecekte adından sıkça söz ettirebilir. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ve son olarak gelelim başlıkta da belirttiğimiz indirim koduna... Webrazzi okuyucuları, lansmana özel 'WEBPUSHRAZZI' kodunu girerek Frizbit'in yüzde 25 indirimle kullanmaya başlayabilir.

Frizbit'in kurucu ortakları Ata Gür, İlhan Adıyaman ve Tevfik İnce'nin Webrazzi Arena'daki lansman sunumundan bir kare
Frizbit'in kurucu ortakları Ata Gür, İlhan Adıyaman ve Tevfik İnce'nin Webrazzi Arena'daki lansman sunumundan bir kare
Yorumlar (6)
 1. Şenol Güneş Şenol Güneş

  Morallerini bozmak istemem ancak rakipleri frizbit'in $19/mo paketini ücretsiz veriyor malesef.

  1. Celal Tunalı Celal Tunalı

   Sizin yorumunuzdan sonra bende araştırdım dediğimiz gibi 19 $ lik birebir aynı paketi ücretsiz veriyorlar. Yerli ürün fiyatlarda indirim yapılması gerekiyor bence.

 2. Efecan Erdur Efecan Erdur

  Bu tarz ülkemiz için yenilikçi ve gerçek anlamda globalleşebilecek bir iş için Frizbit ekibini tebrik ediyorum. Umarım daha güzel haberlerle karşımıza çıkacaklar.

 3. Şahsen şirket olarak pushcrew kullanıyoruz, fakat onesignal aynı hizmeti ücretsiz sunduğunu belirtiyor.Kullanıcılarla birlikte taşınabilirsek onesignale geçmeyi düşünüyorum.

  Ek olarak Onesignal mobilde de dahil ücretsiz olmasına rağmen neden diğerleri tercih edildiğine dair bilgisi olan arkadaş var mı acaba ?

 4. Biz Insider’ın web push çözümünü kullanıyoruz ve oldukça memnunuz. Web sitemize gelmiş ve alışveriş yapma olasılığı yüksek olan kullanıcıları hedefleyerek web push atabiliyoruz. Böylece click ve dönüşüm oranlarımız oldukça yüksek oluyor. Web sitenizde segment kullanmayacaksanız free çözümlere gidebilirsiniz ancak iş segmente yönelmeye başlayınca diğer tool lar biraz yetersiz kalabiliyor. Bu arada globalde pek çok ofisleri mevcut, Lenovo, hepsiburada, Media Markt, Toyota gibi markalara hizmet veriyorlar, bakmanızı tavsiye ederim.

 5. Ucretsizi varken yerli fakat pahali olani kullanmak bana pek akillica gelmedi