Instagram butiklerinden güvenli alışverişin yolunu açan pazar yeri girişimi: Shopsta

Instagram butiklerinden güvenli alışverişin yolunu açan pazar yeri girişimi: Shopsta

19 Ekim’de gerçekleşen Webrazzi Summit 2016 bünyesindeki Webrazzi Arena‘da ikincilik ödülünün sahibi olan Shopsta, Instagram butiklerinden güvenli alışverişe olanak tanıyan bir pazar yeri girişimi olarak tanımlanabilir.

Lansmanını Webrazzi Arena sahnesinde yapan girişim, kısa süre içinde 100'e yakın aktif mağaza (butik) ve 1000'e yakın üyeye ulaşıp 3 binden fazla ürünü listelemeye başlamış.

Satıcıların Instagram ile login olarak hesaplarında sergiledikleri ürünleri kolayca Shopsta'ya aktarabildiği platform, Instagram satıcılarına kredi kartıyla ve taksitli satış yapma şansı tanıyor. Alıcılar açısından baktığınızda ise 'sıfır risk' politikasıyla alışveriş yapabilen kullanıcılar, Gittigidiyor'dan alışık olduğumuz pazar yeri modeline maruz kalıyor.

Shopsta'yı daha yakından tanımak için tanıtım videolarına göz atabilirsiniz.

shopsta-ekran-goruntusu

Son kullanıcılar için bir pazar yeri olan Shopsta, satıcılara da SaaS modeliyle hizmet veriyor

İzmir merkezli Atölye15 tarafından geliştirilen Shopsta, ekipten 4 kişinin 3 aylık bir çalışmasının ürünüymüş. Hatta projenin ortaya çıkışı da Atölye 15 çalışanlarından birinin eşinin Instagram üzerinde satış yapmasıyla olmuş. Böylelikle Instagram'dan satış yapmanın bir süre sonra potansiyel alıcılarla iletişim, stok kontrolü ve para transferi takibi gibi konularda oldukça zorlaştığını farkeden Atölye15 ekibi, Shopsta'yı geliştirmeye başlamış.

Son kullanıcılar için bir pazar yeri platformu olan Shopsta, mağaza sahiplerine SaaS modeliyle hizmet veriyor. Türkiye'deki Instagram üzerine özelleşmiş ender platformlardan biri olarak benzerlerinden farklılaşan Shopsta; gelecekte Instagram üzerinden yapılan satışlarda akla gelen ilk isim olmak istiyor. Girişimin uzun vadedeki vizyonuysa aynı isimli global pazara açılmak. Bu arada Shopsta'nın kısa bir süre içinde mobil uygulamalarını hazırlamaya başlayacağı da ekipten aldığımız bilgiler arasında yer alıyor.

Türkiye'de 20 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan Instagram, sizlerinden de bildiği gibi aynı zamanda bir alışveriş platformu olarak da kullanılıyor. Instagram'dan yapılan alışverişi alıcılar için daha kolay ve güvenilir bir hale getirmeyi amaçlayan Shopsta, satıcılara da daha kontrollü, avantajlı ve profesyonel bir yol sunmak istiyor. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edceğiz.

Oğuz Güç'ün Webrazzi Arena sahnesinde yaptığı lansman sunumundan bir kare
Oğuz Güç'ün Webrazzi Arena sahnesinde yaptığı lansman sunumundan bir kare
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.