İkinci el mobilyalar için pazar yeri Selency, 3 milyon euro yatırım aldı

İkinci el mobilyalar için pazar yeri Selency, 3 milyon euro yatırım aldı

İkinci el pazar yerlerinin mobil odaklı yeniden yükselişi, farklı dikeylere odaklanan pazar yerleriyle devam edebilir. Accel Partners liderliğinde 3 milyon euro seri A yatırımı alan Selency, mobil öncelikli hale gelerek trendin yükselişini faydaya çevirmek istiyor.

2014 yılında, Charlotte Cadé ve Maxime Brousse tarafından kurulan Fransa merkezli Selency, ikinci el mobilyalarını satmak isteyen bireysel kullanıcılar, mağazalar ve alıcıları bir araya getiriyor. Bugün binden fazla mağazanın platformunda yer aldığını söyleyen Selency müşterilerine kargolama hizmetini opsiyonel sunuyor. Alıcılar dilerlerse mobilyalarını satıldığı mağazadan gidip teslim alabiliyor.

Eski adı Brocante Lab olan Selency, Fransa'da ikinci el mobilya pazarının 5 milyar dolar büyüklükte olduğunu tahmin ediyor ancak pazarın büyük bir bölümü hala online alışverişe açılmamış durumda. Bu, dünya genelinde girişimciler için iyi bir fırsat yaratıyor. P2P ağlar ve paylaşım ekonomisi girişimleri de dolaşımda olan ikinci el mobilyalar için alternatif çözümler geliştirebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.