BIC Angels, Lala Eğitim'e 3,6 milyon tl değerlemeyle yatırım yaptı
Yatırım

BIC Angels, Lala Eğitim'e 3,6 milyon tl değerlemeyle yatırım yaptı

BIC Angels, eğitim sektöründe faaliyet gösteren Lala Eğitim girişimine yatırım yaptığını duyurdu. Yatırım sonrası girişimin değerlemesinin 3,6 milyon tl olduğu paylaşıldı.

Lala, üniversite sınavına hazırlık sürecindeki öğrencilerin, öğretmenlerin, velilerin ve eğitim kurumu yöneticilerinin hayatlarını kolaylaştırmak üzere yola çıkmış. Robert Kolejli üç arkadaş tarafından hayata geçirilen uygulama 1 sene içinde 35 bin kullanıcıya ulaşmayı başarmış.

Girişimin dikkat çeken bir başka yanıysa Esen Yayınları, Sınav Dergisi, Fen Bilimleri ve Birey gibi çok sayıda değerli eğitim kurumuyla hali hazırda anlaşmış olması.

Lala'dan kısaca bahsetmek gerekirse; öğrenciler, platformun mobil uygulamaları (Android ve iOS) sayesinde çözdüğü soru bankalarındaki performanslarını öğretmen ve velileriyle paylaşabiliyor. Öğretmenler de bu sonuçlar neticesinde öğrencilerin güçlü ve zayıf olduğu konuları analiz ederek onlara özel ödev verebiliyor, ya da farklı aksiyonlar alabiliyor.

Eray Erdoğan, Furkan Taşel ve Tekin Öztekin tarafından kurulan girişime; BIC Angels bünyesinde yatırım yapan isimler ise İlbek Andican, Dr. Joachim Behrendt, Mehmet Onarcan ve Bahtiyar Yurtoğlu.

Lala, Osmanlı Dönemi’nde şehzadelerin eğitmenlerine verilen unvandan yola çıkılarak isimlendirilmiş
Lala, Osmanlı Dönemi’nde şehzadelerin eğitmenlerine verilen unvandan yola çıkılarak isimlendirilmiş

Lala: "Test kitapta çözülür."

2015'de yalnızca YGS ve LYS öğrencilerine hizmet veren uygulama; 2016 yılıyla birlikte 9, 10 ve 11. sınıf öğrencilerini de hedeflemeye başlamış. Lala'nın gelecek hedefiyse liselere hazırlık ve TEOG gibi diğer öğrenci gruplarına da hizmet vermek.

Girişimin uzun vadedeki vizyonundan da bahseden kurucu ortaklardan Eray Erdoğan; "Öğrencilerin hem akademik hem kişisel gelişimini takip etmek istiyoruz. Böylelikle öğrenciler kendilerini tanıyabilecek, güçlü ve zayıf yönlerini görebilecek ve ilgi alanlarını tespit edebilecek." şeklinde konuşuyor.

Diğer yandan bugüne kadar eğitim alanında konumlanan çok sayıda girişimle görüştüklerinin altını çizen BIC Angels kurucusu Behrendt ise 'doğru zaman, doğru ekip ve doğru proje' üçlüsünü bir arada bularak Lala'ya yatırım yapma kararı aldıklarını söylüyor.

"Test kitapta çözülür." mottosuyla eğitim alanında öğrencilerle buluşan diğer mobil uygulamalardan ayrılan Lala; fiziksel kitaplarla bütünleşik bir mobil analitik/ölçümleme çözümü olarak dikkat çekiyor. BIC Angels'ın önümüzdeki günlerde yapacakları yatırımlar ve Lala'nın büyüme macerası için Webrazzi'yi takipte kalın!

Yorumlar (9)
 1. Dengin Dengin

  Girişimi ilk defa duyuyorum. Sitelerinin aylık ziyaretcileri 3 bin bile değil. Uygulamalarını 20-25 bin kisi indirmis. Bunlarin yarisindan cogu satin alma bile yapmamistir. 1 sene icin inanılmaz derece de az bir rakam. Bu tarz yatırımlar aklıma baska konuları getiriyor ama burası yeri degil.

  1. Sürekli Izleyici Sürekli Izleyici

   Çok yanlış düşünüyorsun çocuklar Robert Kollejli bir kere. Girşimcilikte en önemli şey nedir Robertli olmak. O nedenle uygulamaları indirilmese de kullanılmasa da olur. Robert Kolleji okumadan bize yorum yapmak düşmez.

   1. Selçuk Selçuk

    :)

  2. Pertev Pertev

   Aklınıza gelen "o şeylerde" muhtemelen haklısınız... Resmin geneline bakılınca amacın "profit" olmadığı çok açık ;)

   1. Haklısınız. Ben de resmin geneline bakınca amacın "profiterol" olduğunu düşündüm.

 2. Hayırlı Olsun! Eğitime yapılan yatırıma alkışlar. Eğitim şart.

 3. İzzet Kesifoğlu İzzet Kesifoğlu

  insanımız ne kadar da art niyet dolu. uygulamanın geliri satın alma olamaz, okullar ile bir anlaşması yoksa eğer yatırım alması çok zor. kimsenin parası bedava değil, kimse kimseye robertli diye yatırım yapmaz.

  1. Sürekli Izleyici Sürekli Izleyici

   İzzet İzzet. Günler sonra gelip buraya yorum yapan, adı Google aramasında bile çıkmayan İzzet. Alınacak ne var bu kadar cicim. Hava atmayı biliyorlarsa eleştirilmeyi de öğrenebilir insanlar. Oyalamayın beni canım Robert okumaya gittim dönecem.

 4. Aslında bende yıllardır Melek yatırımcı tarafında ve keiretsu gibi organizasyonlar ile üniversitelerde verdiğim derslerde yeni yatırımları kovalayarak yatırımcı ile buluşturuyor veya kendim dahil oluyorum.Aslında proje akılcı fakat ziyaret ve indirme çok düşük bunun sebebi yeterince doğru kanallara ulaşılamaması olabilir.