Instagram, Windows 10 uygulamasını nihayet yayınladı
Dijital

Instagram, Windows 10 uygulamasını nihayet yayınladı

Instagraminstagram-windows-10 Windows açılımını sürdürmeye devam ediyor. Nisan ayında Windows 10 Mobile için uygulamalarını yayınlayan Instagram, şimdi de Windows 10 PC ve tabletlerle uyumlu Instagram uygulamasını yayınladığını nihayet duyurdu.

Bundan böyle Windows 10 işletim sistemini kullanan tablet kullanıcıları Instagram'ın Instagram Stories, mesajlaşma ve keşif gibi tüm özellikleriyle birlikte eksiksiz bir şekilde kullanmaya başlayabilecek.

Windows 10 tablet kullanıcıları ayrıca tabletleri aracılığıyla çektikleri görüntüleri de direkt olarak Instagram üzerinden paylaşılabiliyor olacak. Instagram bu son hamlesiyle birlikte şaşırtırken, Instagram'ın iPad uygulamasının halen çıkmış olmadığının da altını çizmemiz gerekiyor. Bu noktada Instagram, Windows platformuna öncelik vererek Windows 10 işletim sistemli tabletleri, iPad'den daha çok önemsemiş gibi gözüküyor.

Yorumlar (2)
  1. Windows 10'u tablet değil de bilgisayardan kullananlar fotoğraf veya video paylaşımı yapamıyorlar. Yada en azından ben bulamadım o özelliği:)

  2. Çok iyi bir adım bence . Günümüzde tüm gelişmeler mobile yönelik olsa da pc için adım atılması da şart. Normal versiyonu zaten çok kısıtlı iken böyle bir çalışma yapması güzel ama artık tarayıcılar için de düzeltmeler yapması gerekiyor.