Facebook, Etkinlikler uygulamasını iOS için kullanıma sundu

Facebook, Etkinlikler uygulamasını iOS için kullanıma sundu

Facebook, toplamda 650 milyon ve günlük 100 milyon kullanıcıyı aşan Etkinlikler özelliği için kendi başına ayrı bir uygulama çıkardı. Şimdilik sadece iOS için görücüye çıkan uygulama, yakında Android için de geliyor.

Facebook'un mobil ve masaüstü versiyonlarında da olduğu gibi, Etkinlikler uygulaması etrafımızda olan etkinlikleri gözden geçirmemizi ve arkadaşlarımızın katılacakları veya katılmayı düşündükleri etkinliklerden haberdar olmamızı sağlıyor. İnteraktif haritası ve arama çubuğu ile etkinlikleri nerede ve ne zaman olacaklarına ve ilgi alanlarımıza göre filtreleyip, takvim özelliği sayesinde de gideceğimiz etkinlikleri boş zamanlarımıza göre seçebiliyoruz. Uygulamadaki takvimi, iCloud Takvim ve Google Takvim’le senkronize ederek daha kolay bir şekilde etkinlik programı çıkarabiliyoruz. Üstelik, yanlışlıkla aynı gün ve saate birden fazla etkinlik koyabilme olasılığını da elemiş oluyoruz.

Etkinlikler, Facebook’un en özgün ve rağbet gören özelliklerinin başında geliyor. Kullanıcılar profil oluşturup, içerik paylaşabiliyor ve bir sürü organizasyon servisleriyle bilgi alışverişinde bulunabiliyor. Yplan, Eventbrite ve Songkick gibi hali hazırda hizmet veren diğer etkinlik servisleri arasında ön plana çıkan Etkinlikler, yeni gelen uygulamasıyla kullanıcılarının sosyal, kültürel ve profesyonel etkinliklere katılıp, yeni arkadaşlar edinerek çevresini genişletmesini sağlıyor. Bu durum, aynı zamanda yeni Facebook arkadaşlıkları da yaratacağından, ünlü sosyal paylaşım platformunu daha da olmazsa olmaz yapabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.