Jarrt: E-ticaret için Chrome'da çalışan yerli alışveriş asistanı

Jarrt: E-ticaret için Chrome'da çalışan yerli alışveriş asistanı

E-ticaret alışverişlerinizde indirimleri takip edip, kupon toplayabileceğiniz çok sayıda web sitesi var ancak bir alışveriş asistanı olarak kurgulanan Jarrt, Chrome web tarayıcınızda yaşayıp, sizi takip etmesiyle benzerlerinden ayrışıyor. Yaklaşık iki ay önce yayınlanan Jarrt, eklentisini deneyen 500 aktif kullanıcısıyla birlikte, 1 Ekim'de resmi lansmanı yaptı.

Jarrt'ın, Chrome eklentisi kurgusu, Hepsiburada ya da Trendyol gibi bir e-ticaret sitesine gittiğinizde siteyi taramanıza gerek kalmadan, tanımladığı kampanyaları size anında bildirim olarak göstermesini sağlıyor. Jarrt ya da e-ticaret sitesine üye olmanıza gerek olmadan kullanabildiğiniz özelliğin yanında eklenti, alışverişte biriken kuponlarınızı düzenlemeye yardımcı oluyor. Kupon puanlayarak geçersiz kuponları elemenizi sağlayan Jarrt, kuponlarınızı akıllı olarak sıralama ve en uygun olanı öne çıkararak kullandırma gibi kritik görevleri yerine getiriyor. Yapımcıları Jarrt'a çok kullanışlı olabilecek fiyat alarmı özelliğini önümüzdeki haftalarda eklemeyi planladıklarını da söylüyorlar.

jarrt-defacto

Jarrt, 2010'dan beri yurtiçi ve yurtdışı menşeili firmalara yazılım danışmanlığı ve ürün geliştirme hizmetleri sunan Adriva Yazılım Evi'nin ürünü. Adriva'nın kurucu ortakları Berk Kocaoğlu ve Murat Karatutlu liderliğinde beş kişilik ekiple geliştirilen Jarrt, e-ticaret siteleri ile müşteriler arasında kolay, objektif ve güvenilir bir iletişim platformu kurmayı hedefliyor. Bundan önceki ilk adımsa, Türkiye'nin en çok kullanılan alışveriş asistanı olmak.

E-ticaretin mobil odaklı dönüşümü düşünüldüğünde iddalı bir hedef olsa da, online alışverişlerin çoğunlukla hala masaüstünde sonlandırılıyor olduğu gerçeği Jarrt'a yardımcı olabilir. Bugüne kada 800 kullanıcıya ulaşan Jarrt'ın kurgusu gereği, daha fazla e-ticaret sitesiyle entegre olarak büyümesiyle birlikte kişiselleştirmeye de odaklanması gerekiyor. Ekip, önümüzdeki günlerde kullanıcının ait olduğu gruplara özel kampanyalar özelliğiyle, Microsoft çalışanları, Ekşisözlük yazarları, gnctrkcll, Vodafone, Bonus kart sahipleri gibi özel grupları hedeflemeyi planlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.