Yarın tanıtılacak Google Pixel'in detaylı özellikleri sızdırıldı

Yarın tanıtılacak Google Pixel'in detaylı özellikleri sızdırıldı

Google'ın 4 Ekim'de düzenleyeceği büyük etkinliğine saatler kalmışken Carphone Warehouse sitesi yarın tanıtılması beklenen ve Nexus markalı olmayan yeni akıllı telefonu hakkında detaylı bilgiler sızdırdı.

Sitenin paylaştığı ayrıntılı bilgiler Google'ın Pixel ve Pixel XL olarak iki ayrı model tanıtacağını doğruluyor. Google Pixel'in teknik özellikleriyse 5 inç tam HD ekran, 12.3 MP kamera, parmak izi okuyucu olarak sıralanıyor. Google Asistan özelliğinin öne çıkması beklenen Google markalı telefonlar hakkında Carphone Warehouse'ın görüşü gayet olumlu ancak henüz cihazı eline alan birinin olup olmadığı bilinmiyor.

google-pixel-xl

148 gram ağırlığındaki Pixel'in Snapdragon 821 Quad Core CAT9-12 4 çekirdekli 2.15 GHz hızında bir işlemciye sahip olacağı ve 4GB RAM taşıdığı paylaşılıyor. Pixel'in ekran çözünürlüğü 1080 x 1920p ve ön kamera çözünürlüğü 8 MP olarak veriliyor. Android Nougat (v7.1) tabanlı Google Pixel'in 32GB ve 128GB depolama seçenekleriyle geleceği aktarılıyor.

google-pixel-2

Gogle Pixel'in asıl dikkat çeken özelliğiyse 32 saate kadar uzayan pil ömrü (2770 mAh). Tabi pil ömrünün kullanım sıklığına bağlı olarak değiştiğine şüphe yok ve Google'ın uzun pil ömrüne sahip bir akıllı telefon geliştirip geliştirmediğini cihazlar satışa sunulduktan sonra en doğru şekilde görebileceğiz.

google-pixel-phone

Eğer Carphone Warehouse'ın paylaştığı Google Pixel tanıtım görselleri gerçekse Google,  "Ok Google" ile sizi dinlemeye başlayan Google Asistan özelliğine, Google Photos ile sınırsız yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve video depolamasına, Pixel'in kamerasına, Google Duo ve Google Allo uygulamalarına, USB Type-C girişine ve 7 saatlik şarjın 15 dakikada yapılabileceğine dikkat çekiyor. Google, Google Earth ve Google Trends temalı telefon kılıflarının da tanıtımını yapıyor.

Yarın tüm bu bilgilerin gerçek çıkıp çıkmayacağını bekleyelim ve son olarak Google'ın daha önce paylaştığı etkinlik videosunu da paylaşalım.

https://www.youtube.com/watch?v=aNnCtmyujLA

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.